1. FC Slovácko B - FK Frýdek-Místek 1:0

Ve 3. kole se Frýdek-Místek představil na půdě béčka Slovácka. Utkání se neslo ve vyrovnaném duchu, ale nakonec se branky dočkali domácí. V 83. minutě se prosadil David Okoromi. Válcovny tak opět jedou ze hřiště soupeře s prázdnou. Příští neděli se představí tým Martina Šrámka ve Znojmě.
3.kolo (17.8.2024) | Kunovice
1. FC Slovácko B - FK Frýdek-Místek
1:0

Do utkání lépe vstoupili domácí. Ve 12. minutě totiž z poloviny hřiště postupoval sám na brankáře Lasáka Kopr, který ještě zvolil pas na Okoromiho, ovšem ten zblízka poslal balón trestuhodně nad odkrytou svatyni. O pár minut později měly velkou šanci také Válcovny. Hykel si odstavil obránce a nahrál Kedroňovi, ten ale rovněž poslal míč nad bránu soupeře. Ke konci první půle byla standardka Novotného ztečována těsně vedle tyče.

Na začátku druhé půle si Lasák musel poradit se střelou Kopra. V 57. minutě Kedroň potáhl míč na hranici vápna, tam jej předal Makowieckému, ale jeho střelecký pokus skončil rovněž nad bránou. Sedm minut před koncem se rezerva Slovácka dočkala. Olayiwola si skvěle předkopl míč a následně se dokázal prosadil David Okoromi - 0:1. Chvíli poté mohlo být srovnáno, ale akrobatické zakončení Harušťáka těsně minulo bránu Slovácka. V nastavení už Lipina hrála vabank, ale šance si vytvořili pouze domácí. Nejprve Ndubuisi pálil do boční sítě a po chvíli jej vychytal Lasák.

Martin Šrámek (FK Frýdek-Místek): „Byl to náročný zápas v tropických podmínkách. V úvodu jsme si vytvořili slibnou šanci, stejně jako domácí tým, který pak převzal iniciativu. Ačkoli utkání směřovalo k remíze, ke konci se nám bohužel zranil stoper Bialek, což nás přinutilo k nucenému střídání. Bohužel jsme už za minutu inkasovali. Čekají nás další dvě venkovní utkání během týdne, takže jsme chtěli rozložit zátěž na více hráčů, ale tentokrát se nám oživení ze střídačky nepodařilo.“