Cenný bod trefil až v nastaveném čase záložník Ľubomír Willwéber.
5.kolo (3.9.2016) | Stovky
FK Frýdek-Místek - 1. SK Prostějov
2:2

Už při letmém pohledu na průběžnou tabulku si leckterý fanoušek před zápasem asi říkal, že duel s nováčkem FNL z Prostějova bude pro naše muže pouhou formalitou. Ale ouha! Hanáci se vzepjali k bojovnému výkonu a nechybělo málo, aby si ze Stovek odvezli premiérové vítězství.

Vstup do utkání však patřil hráčům v bílých dresech. Valcíři byli aktivnější a po gólu volala již situace ze 4. miuty, kdy si na Hyklův přízemní centr naběhl Willwéber. Slovenský středopolař ještě neuspěl, stejně jako o pár minut později prováhal svou příležitost Šichor, kterému zase zblokovali střelu hostující zadáci. Ve 25. minutě byli blízko gólu hosté. Nekuda dostal obloučkem míč za naší obranu a když už si forvard Prostějova myslel, že v pohodě zasune míč do naší branky, odebral mu míč vracející se kapitán Literák (na videu jde vidět jeho neskutečný sprint). Z následného rohu se však k míči dostal Štrombach, který vlétnul do naší šestnáctky a při střetu se Švrčkem se pískala penalta. Jak se říká "sám postižený by penaltu kopat neměl". Prostějovský záložník ale této hlášky nedbal a následnou ranou k tyči otevřel skóre zápasu - 0:1 (foto vpravo).

Radost z gólu ale Hanákům příliš dlouho nevydržela. Prakticky hned z protútoku zatáhl Slaninka míč po levé straně a na jeho následný přízemní centr si seběhl z pravé strany Hykel. Ten v pádu přeci jen dokázal propasírovat míč za Kofroňova záda - 1:1. Začínalo se tedy odznova. Sedm minut před přestávkou nechali naši hráči po autovém vhazování až příliš prostoru Štrombachovi, který levačkou trefil přesně k tyči - 1:2.

Do druhé půle šli fotbalisté v bílých dresech s jasným odhodláním, a to co nejdříve vyrovnat. Valcíři byli sice aktivnější, ale několikrát pozapomněli na zadní vrátka a pouze výborné zákroky brankáře Prepsla neznamenaly pohromu v podobě třetí inkasované branky. Na našem gólmanovi si vylámal nejprve zuby Štrombach (53. minuta) a po něm i Pančochář s Fládrem. Při jedné ze standardních situací hostí nás zachránilo navíc i břevno. My mohli srovnat v 72. minutě po trestném opu Šumského. Tečovaný míč ale na poslední chvíli stačil konečky prstů vytáhnout prostějovský gólman Kofroň. V 75. minutě přišel klíčový okamžik zápasu. Nworah při rychlé akci hostí zatáhl za záchranou brzdu, za což z ruky hlavního rozhodčího viděl oprávněnou žlutou kartu. Náš záložník si ale pustil pusu na špacír a za své výroky směrem k rozhodčímu byl následně vyloučen. Jeho pobyt na hřišti v té chvíli znamenal pouhých devět minut!! "Peter dostane pokutu, tohle se v kolektivním sportu nesmí stávat. Takové věci na hřiště zkrátka nepatří,“ čertil se po utkání domácí trenér Miroslav Nemec.

Valcíři se i v oslabení snažili, leč hostující obrana nadále odolávala. Těsně před uplynutím řádné hrací doby dostal žlutou kartu i nám známý záložník hostí Skwarczek, a jelikož to byla jeho druhá v zápase, síly se na hřišti srovnaly. V 93. minutě jsme kopali rohový kop, gólman Kofroň míč neudržel, ten se následně dostal k Hykelovi a po jeho obloučku se k míči dostal Willwéber. Ten pak pravačkou doslova napálil míč do hostující branky - 2:2!! "Odehráli jsme tady utkání s velkým nasazením a pokrytím soupeře. Domácí jsme vlastně do ničeho nepustili a škoda, že jsme za stavu 1:0 hned nechali Frýdek srovnat. Do přestávky jsme se ale opět dostali do vedení a za tohoto stavu jsme měli ještě tři další gólové situace. Ty jsme bohužel neproměnili. To byl zásadní moment. Před utkáním bychom bod se soupeřem, který odehrál výborná utkání s Baníkem a Vlašimí, brali, ale potom všem je to málo. Hlavně pro kluky, kteří podali fantastický výkon a nechali tam všechno. Je to velká škoda, že nemáme tři body, na které čeká celý Prostějov," hodnotil duel hostující trenér Miroslav Takáč. „Vstup do zápasu jsme měli skvělý, jen tomu chyběl ten gól. Naopak pak inkasujeme dva góly po doslova dětských chybách. Dostat branku z autového vhazování, to se stává někde v žáčcích. Podle mě má náš tým navíc, což dokázal i při hře v deseti," řekl k zápasu domácí kouč Miroslav Nemec.

Ztracené body se teď budeme snažit získat zpátky v sobotu 10. září, kdy zajíždíme do dalekého Sezimova Ústí. Duel s tamním Táborskem začne v 17 hodin.

MFK FRÝDEK-MÍSTEK - 1. SK PROSTĚJOV 2:2 (1:2)

Branky: 29. Hykel, 90+3. Willwéber – 27. (pk) a 38. Štrombach. Rozhodčí: Dubravský – Vysloužil, Batík. ŽK: Nworah – Sus, Skwarczek, Machálek, Hirsch, Fládr, Nekuda. ČK: 75. Nworah – 89. Skwarczek. Diváci: 1270.

Frýdek-Místek: Prepsl – Byrtus, Literák, Klabník, Švrček – Hykel, Šichor (66. Nworah), Willwéber, Slaninka (61. Stratil) – Šumský – Blažek (88. Petrović). Trenér: Miroslav Nemec.

Prostějov: Kofroň – Hirsch, Sus, Schuster, Punčochář – Štrombach (78. Šteigl), Skwarczek, Fládr, Langer – Nekuda (86. Rus), Machálek. Trenér: Miroslav Takáč.