FK Frýdek-Místek - FC Sellier&Bellot Vlašim 1:1

Bitva na lipinském poli vítěze nakonec nepoznala.
5.kolo (23.8.2017) | Stovky
FK Frýdek-Místek - FC Sellier&Bellot Vlašim
1:1

Remízou skončilo utkání 5. kola FNL. Po úvodním oťukávání se do první šance v osmé minutě dostal Willwéber, který rychlý brejk domácích zakončil střelou těsně nad břevno branky Vlašimi. O čtyři minuty později však zahrozili hosté. Ve 12. minutě běžel téměř sám na Bučka vlašimský Hadaščok, ale na gólmana nevyzrál. O minutu později téměř totožná akce hostí, ale ani Oskar Fotr našeho kouzelníka v brance nepřekonal! Ve 14. minutě se už ale skóre měnilo. Naši obránci si na levé straně nepohlídali rychlý aut hostí a prudký centr do vápna sklepl nehlídaný Vojtěch Hadaščok za Bučkova záda – 0:1! Hosté se poté snažili o rychlé ataky, ale domácí obrana fungovala dobře. Ve 26. minutě zahrával z pravé strany Šumský přímý kop, ten přistál na hlavě Literáka, který asi z osmi metrů branku přestřelil! Hra se vyrovnala a s přibývajícími minutami se Valcíři tlačili za vyrovnáním. Ve 45. minutě vystřelil zpoza šestnáctky Willwéber, míč ještě před brankářem skočil, ale přesto Nguyen gólu zabránil. Tím skončil první poločas.

V druhém poločase se dále odehrávala bitva, ve které byli o něco aktivnější hosté. První větší šanci vidělo 720 diváků až v 63. minutě, kdy jeden z blanický ch nájezdníků přihrával na volného Hadaščoka před Bučkovu bránu. ale Švrček zkušeně tento úmysl přečetl a zabránil tak stoprocentní šanci hostů! V 66. minutě opět fantastický Tonda Buček vyrazil ránu Haška z hranice velkého vápna. V 75. minutě se po vynikajícím centru Matěje Biolka z pravé strany pokoušel hlavou skórovat Marián Kovařík, míč však proletěl kolem branky mimo! O minutu později však už Stovky burácely! Nicolas Šumský nádherně nacentroval z přímého kopu do šestnáctky a letec Švrček hlavou vyrovnal - 1:1! V 81.minutě Krčulův pokus kryje Nguyen a v 83. minutě na druhé straně opět fantasticky zasáhl Buček proti ráně Filipa Haška. Poslední, za to opravdu velkou, šanci měl ve druhé nastavené minutě zápasu Kovařík, který sám tváří v tvář Nguyenovi, bohužel, nedal! A tak se Valcíři s Blanickými rytíři rozešli smírně.