Sezonu jsme začali domácí remizou s Opavou.
1.kolo (29.7.2017) | Stovky
FK Frýdek-Místek - Slezský FC Opava
1:1

Na začátku sezony se ve Stovkách setkali regionální rivalové. Lipina proti Slezskému FC. Po úvodním oťukávání přišla první obrovská šance domácích. V 8. minutě nacentroval z pravé strany Adam Varadi naprosto přesně na nabíhajícího Šumského, který, pro něj netypicky, zakončoval hlavou, ale Fendrich v bráně hostů reflexivně míč vyrazil! Zápas nabyl na obrátkách a akce se přelévaly z jedné strany na druhou. Opavští zahrávali několik standardních situací, ale s nimi se poradila obrana, případně centry sbíral Antonín Buček do svých rukavic. Obrovskou šanci měl po rychlém útoku hostů po levé straně Kuzmanovič, ke kterému se dostala přízemní přihrávka před prázdnou branku, ale snajpr hostů vůbec míč netrefil! Atmosféra na Stovkách byla skvělá, výborný fotbal pokračoval a více než dvoutisícovka diváků se dobře bavila. Ve 34. minutě po rohu domácích fantasticky hlavičkoval Kovařík, ale Fendrich opět vyrazil! O minutu později na opačné straně si míč navedl před šestnáctku dobře hrající opavský Kayamba a křižnou střelou do horní části branky protáhl Bučka! Vynikající zákrok našeho gólmana! Do konce poločasu se hrál stále atraktivní fotbal, ale míč do sítě nikdo nedostal.

Do druhé části hry nastoupili aktivněji Valcíři. A ve 49. minutě udeřilo! Zprava nacentroval do vápna hostí Varadi na volného Grussmanna a ten z první trefuje k pravé tyči – 1:0! Po vstřelené brance byli stále aktivnější naši hráči a v 58. minutě mohl opět Nicolas Šumský zvýšit vedení Lipiny! Byl to právě on, který založil rychlou akci ve středu hřiště, poslal míč na pravou stranu Kovaříkovi, ten odcentroval na levou stranu, kde míč hlavou přiťukl Chvěja opět Šumskému, který v pádu v malém vápně vystřelil slabě a Fendrich míč chytil! Pak otěže zápasu převzali hosté a vyvinuli tlak, ze kterého rezultovalo vyrovnání. Z levé strany nacentrovaný míč před branku usměrnil do sítě Smola – 1:1. To se psala 68. minuta. Opava dále tlačila, ale k vážnějšímu ohrožení naší branky nedošlo, naše obrana fungovala bezchybně. V 88. minutě fauloval opavský Schaffartzik na pravé straně Fofanaha. Míč si postavil Šumský, překrásným centrem našel hlavu Petra Literáka, jeho hlavičku vyrazil gólman hostí zpět k Literákovi, který vystřelil, ale jeho rána byla tečována a skončila jen na břevně opavské branky! Zbytek zápasu hráči vůbec nevypustili, hrálo se dále útočně. V nastaveném čase mohl rozhodnout o vítězi Jan Žídek, který hlavičkou ohrozil Bučka, který míč zkrotil až napodruhé.

Velmi atraktivní zápas tak skončil zaslouženou dělbou bodů.