FK Frýdek-Místek - FK Baník Sokolov 0:0

V sobotním druholigovém zápase se nakonec body dělily. Spokojenější byli spíše hosté, pro domácí hráče je v momentální situaci bod málo.
14.kolo (4.11.2017) | Stovky
FK Frýdek-Místek - FK Baník Sokolov
0:0


Komentář

Utkání začali aktivněji hosté, ale žádnou větší šanci si nevytvořili, i když zahrávali větší množství standardních situací. Po zhruba dvaceti minutách se hra vyrovnala a ve 23. minutě měl příležitost Petr Lirerák, kterému na hlavě přistál dalekonosný aut Pielorze, ale míč nasměroval mimo bránu sokolovského brankáře Bolka (ten má mimochodem zkušenosti z prvoligové Plzně). Ve 26. minutě kopali hosté přímý kop z asi dvaceti metrů od brány domácích a mnozí fanoušci si vzpomněli na první inkasovaný gól ve Vítkovicích. Sokolovský exekutor však naložil s touto šancí zle a trefil pouze dobře postavenou zeď domácích. Ve 32. minutě opět Pielorzův daleký aut do šestnáctky našel hlavu Varadiho, ale i tentokráte byl Bolek pozorný. Osm minut před přestávkou se po krásné akci po levé straně dostal k centru Varadi, jenže Biolkovu střelu zblokovali hosté na rohový kop. Poslední akcí první půle byla rána hostujícího Dvořáka z asi dvaceti metrů, také náš brankář ukázal své kvality a míč za svá záda nepustil.

Do druhé půle nastoupili domácí se zvýšenou agresivitou a v 50. minutě Biolek obelstil dva hráče hostí, přihrál Slaninkovi do dobré šance, jeho střelu k tyči chytil výborný Bolek! V 51. minutě zahrával Glaser přímý kop, ale Buček jeho dělovku vyrazil. V 61. minutě rozehrál Slaninka roh, míče se však ujali hosté a pelášili tři na jednoho našeho obránce. Naštěstí Sokolov zakončil celou akci Mejdrovou hlavičkou mimo naši branku. Poslední čtvrthodinku začali velice dobře domácí. V 77. minutě měl velkou šanci Varadi po přihrávce Ondráčka, kdy měl náš útočník před sebou odkrytou část branky. Míč se mu však zamotal pod nohy a tak z této šance nakonec nic nebylo. O dvě minuty později našel Slaninka z rohu přesně hlavu Literáka, ten ale zamířil opět kousek vedle sokolovské tyče! Další průběh střetnutí již žádnou šanci nepřinesl, a tak se Valcíři rozešli se Sokolovem smírně bez branek.

Fotogalerie