FC Zlín - FK Frýdek-Místek 1:1

V dohrávaném podzimním 14. kole nejvyšší dorostenecké soutěže si naše sedmnáctka přivezla dva cenné body ze Zlína.
14.kolo (24.2.2018) | Areál Vl. Marečka
FC Zlín - FK Frýdek-Místek
1:1


Komentář

Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně, být více na míči, ale kluci s úvodním hvizdem znervózněli, přestali si věřit a začali kupit chyby. V tu chvílí jsem je nepoznával. Naštěstí soupeř toho taky nebyl schopen využít, i když zahrával spoustu standardních situací. Z jedné dokonce ve 28. minutě trefil tyč. I když i my jsme měli jednu velkou příležitost, ale Forch v dobré šanci netrefil míč. Poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

O poločasové přestávce jsme potřebovali kluky uklidnit a myslím si, že se to povedlo. Druhý poločas byl z naší strany opravdu o něčem jiném. Kluci zpřesnili kombinaci, dali do hry větší důraz a srdíčko a soupeř začal mít s kombinací problém. Paradoxně jsme v téhle chvíli dostali v 52. minutě po centru z pravé strany branku. Naštěstí nás inkasovaný gól ještě více nabudil a po několika střídáních se nám podařilo v 63. minutě střídajícím Luďkem Macečkem, který v tu dobu byl na hřišti snad dvě minuty, vyrovnat. Ve zbytku utkání se oba týmy snažily strhnout vítězství na svou stranu, ale své šance už nikdo nedokázal proměnit. A tak došlo na nepopulární penaltový rozstřel, který měl rozhodnout, kdo získá do tabulky dva body za vítězství. Jak víme, penalty jsou loterie, a rozhodují pevné nervy. No a ty jsme měli pevnější my, protože soupeř hned první neproměnil (střela šla mimo bránu), my naopak všechny proměnili.

FC FASTAV ZLÍN - MFK FRÝDEK-MÍSTEK U17  1:1 (0:0)  na pk 4:5
Branky:
52. Bobčík - 64. L. Maceček. Branky z pk: Procházka, Andreas Akritidis, Forch, Banyácski, Křenek. Rozhodčí: Z. Kneisl - Polák, L. Kneisl. ŽK: Hellebrand, Zapletal - Pavela, Bányácski. Diváci: 40.
Frýdek-Místek U17: J. Málek - Koval, Dudek, Banyácski, Pavela (58. Alex Akritidis) - Procházka, Forch, Strouhal, Chýlek (62. L. Maceček) - Andreas Akritidis, Kováč (53. Křenek). Trenéři: Petr Němec a Petr Schmidt.

Ohlasy trenérů


Petr Němec (trenér Frýdku-Místku): Klukům patří dík, pochvala za bojovnost a nasazení, především ve druhém poločase předvedli výkon, se kterým se mohou měřit s ostatními mužstvy z horní poloviny tabulky.