FK Frýdek-Místek - FK Nový Jičín 5:1

F r ý d e k-M í s t e k - Moravskoslezská dorostenecká liga se blíží a naši starší dorostenci mají za sebou i poslední test před jejím startem. V generálce si svěřenci trenéra Vojvodíka poradili s Novým Jičínem. O svém vítězství rozhodli prakticky již v první čtvrthodině.
(11.8.2018) | Stovky
FK Frýdek-Místek - FK Nový Jičín
5:1

Ke generálce jsme si pozvali tým Nového Jičína a už od začátku jsme byli pány na hřišti. Vždyť krátce po hvizdu se prosadil Matyáš Blahuta. Začátek měli svěřenci trenéra Vojvodíka opravdu na jedničku. V 7. minutě protáhl gólmana Dudek a z následného rohového kopu se prosadil Luděk Maceček a gólový příval nekončil. O chvíli později zvyšoval elegantním obloučkem už na 3:0 Marek Bányácski a o chvíli později si stejný hráč poradil ve své královské disciplíně s přímým kopem.

Poté už příval branek na naší straně ustal, šance sice byly, dokonce jsme nastřelili tyč, ovšem skóre se neměnilo. Tedy alespoň v kolonce domácí. V 35. minutě se totiž povedlo Novému Jičínu korigovat.

Ve druhé půli už jsme moc branek neviděli. Převaha byla sice stále na naší straně, ovšem již nikterak tak drtivá. Přesto jsme ještě jednou síť rozvlnili, když David Maceček uklidil míč pohodlně do prázdné brány. V závěru nás pak ještě podržel skvělým zákrokem Honza Málek. Generálka na utkání s Opavou tak proběhla úspěšně.

Roman Vojvodík (Frýdek-Místek): Bylo to takové povinné vítězství. V utkání jsme si vyzkoušeli nějaké věci, které bychom mohli praktikovat v mistrovských utkáních. Jak to bude, nebo nebude fungovat, ukáže samozřejmě až mistrovský zápas.