FK Frýdek-Místek - Mostecký FK 2:9

F r ý d e k-M í s t e k - V druhém přípravném utkání čekal na U16 velice těžký a kvalitní soupeř. Soupeřem byl Mostecký FK U17, který je ve Frýdku-Místku na herním soustředění. Hosté splnili roli favorita a nakonec si připsali vysoké vítězství. Valcíři si svoje dvě trefy schovali na druhé dějství a obě je vstřelil Sebastian Šeba.
(23.1.2019) | Stovky UT
FK Frýdek-Místek - Mostecký FK
2:9

Kamil Raška (trenér Frýdku-Místku): Utkání bylo v mrazivých podmínkách velmi těžké. Soupeře jsme měli velice kvalitního, byl o rok starší. Fyzická převaha byla znát. V první půli to mělo z naší ještě jakousi kvalitu, v druhé půli po prostřídání už šla dolů. Byli jsme pod neustálým tlakem, paradoxně jsme naše dvě branky vstřelili právě v druhé půli, zatímco soupeř zahazoval velké množství šancí. Zápas hodnotím kladně z hlediska toho, že je důležité, aby kluci hráli takové těžké zápasy.

Libor Klíč (trenér Mosteckého FK): V první půli jsme odehráli velmi koncentrovaně a zhruba od 15. minuty jsme soupeře začali nejen přehrávat, ale i střílet branky. Poločas jsme nakonec po velmi dobrém výkonu vyhráli 5:0. Druhý poločas pod dojmem vysokého vedení už tak kvalitní z naší strany nebyl. Vypracovali jsme si sice obrovské množství šancí, ze kterých jsme ale proměnili jen minimum. Do toho jsme domácím dovolili vstřelit lacino dvě branky a celkově už jsme nebyli tak koncentrovaní jako v první půli.