FC Baník Ostrava B - FK Frýdek-Místek 7:3

V krátkém sledu odehráli mladí Valcíři další přípravné utkání s ostravským Baníkem. Tentokráte proti Žižkovým svěřencům stála baníkovská U18.
(14.2.2020) | areál Vista UT
FC Baník Ostrava B - FK Frýdek-Místek
7:3

"Zápas jsme nezačali vůbec dobře. Už ve dvacáté minutě jsme prohrávali o tři góly, jako kdybychom na tom hřišti ani nebyli," čertil se po utkání trenér Jan Žižka. Až za nepříznivého stavu 3:0 pro Baník se hosté v modrých dresech jakoby vzpamatovali a výsledkem toho byla branka Jakuba Mikulenky. "Od té chvíle se zápas trochu srovnal. Možná jsme měli v těchto pasážích utkání více ze hry, ale bylo to úplně bez šancí," podotkl Žižka. Přesto to byli Ostravští, kteří další chybu v hostující defenzívě dokázali potrestat, takže se k poločasové pauze šlo za nepříznivého stavu 4:1 pro domácí.

"Druhý poločas měl z naší strany přeci jen větší kvalitu. Hra měla tempo, dokázali jsme snížit na 4:3, ale místo abychom domácí dorazili, tak jsme inkasovali pátý gól, což nás definitivně zlomilo. Zbytek zápasu jsme už odchodili," mrzelo frýdecko-místeckého trenéra. Dodejme tedy, že druhý gól Valcířů přidal z dorážky Jakub Mikulenka, na rozdíl jediného gólu pak snižoval Fulnek, který zakončoval hlavou standardní situaci Valcířů.

Baník pak ještě dvěma góly upravil skóre na konečných 7:3, takže domácím dokonale vyšla odveta za předchozí vzájemný duel obou "devatenáctek". "Tentokráte musíme říct, že s výkony některých hráčů nemůžeme být absolutně spokojeni. Byl to zápas, kdy jsme doslova dostali přes hubu. Ale i to patří k fotbalu. Kluci si musí uvědomit, že i za nepříznivého stavu musí na hřišti makat a bojovat," dodal Žižka.

"Prvních dvacet minut byl náš výkon nadstandardní. Dařila se nám rozehrávka, přechod přes střední pásmo, byli jsme produktivní v zakončení a vstřelili tři branky. Pak soupeř hru vyrovnal, hlavně díky našemu nedůrazu v osobních soubojích a zaslouženě snížil ze standardní situace. Závěr poločasu jsme byli opět aktivnější a přidali čtvrtou branku. První desetiminutovku druhé půle jsme nezvládli. Nechali jsme se zatlačit na naši polovinu, vytvářeli soupeři standardní situace, ze kterých jsme v rozmezí pěti minut dvakrát inkasovali. Po tomto momentu jsme se vrátili ke své hře, vstřelili tři branky a měli další šance. Zasloužená výhra podpořená dobrým výkonem, až na dvě hluchá místa v každém z poločasů. I přesto pro kluky velká pochvala," hodnotili utkání ostravští trenéři.

K dalšímu přípravnému utkání nastoupí frýdecko-místecká U19 v pátek 21. února, kdy jejich soupeřem bude na domácí půdě mužský tým Sokola Ostravice. Toto střetnutí má výkop naplánován na 17.30 hodin.