FK Frýdek-Místek - SK Líšeň 0:1

F r ý d e k-M í s t e k - Lipinský starší dorost hostil v rámci 13. kola MSDL Líšeň. V bojovném utkání se nakonec radoval papírový favorit z jihu Moravy. O osudu utkání rozhodl jediný gól z druhého dějství.
13.kolo (27.10.2018) | Stovky
FK Frýdek-Místek - SK Líšeň
0:1


Komentář

Trenér Vojvodík postrádal ve středu zálohy Matyáše Blahutu, který o pár kilometrů dále bojoval za Českou reprezentaci do 19 let ve futsalu na turnaji Ostrava Cup. Valcíři měli v zádech tři zápasy bez prohry, papírovým favoritem byl však druhý tým tabulky z Líšně. První poločas fotbalové krásy až na výjimky příliš nenabídl, byl to především velký boj a každý metr hřiště. Soupeř často spoléhal na nákopy do křídel, nicméně tato strategie mu nenabídla prakticky žádné šance. To však platilo i pro náš tým. Nejnebezpečnější v uvozovkách možnosti však byly na naší straně.

Byla by to možná akce roku, kdyby měl kolem dvacáté minuty Forch trochu více štěstí. Frýdecký záložník na hranici vápna nadělil protihráči housle a pak mu chybělo jen málo, aby i zakončil. Hosté však s vypětím všech sil zakončení zabránili. Závěr utkání ale nabídl ještě více nadějnou situaci. Kováč však na pravé straně zvolil místo zakončení přihrávku, která zůstala nezužitkována.

Čím dal jasnější tak bylo, že o osudu utkání rozhodne dost možná jediná situace, což se také stalo. V druhé půli byla Líšeň fotbalovější a silnější na míči a nakonec se dočkala v zápase s minimem šancí i vedení. V 67. minutě zahrávali hosté standardní situaci a Červík i trochu se štěstím dostal kolenem míč do sítě Vojtěch Červík. Tím zajistil Líšni nejen tři body, ale také posun na první místo tabulky. Frýdek-Místek je sedmý. 

Ohlasy trenérů

Roman Vojvodík (Frýdek-Místek): Vyšli jsme dnes naprázdno a soupeři gratulujeme ke třem bodům. Byl fotbalovější a rozdíl v kvalitě, hlavně v útočné fázi, byl dnes obrovský. Dostali jsme gól po zbytečné standardní situaci, kdy hloupě faulujeme a ještě dostaneme gól kolenem z malého vápna. Utkání se nám celkově příliš nepodařilo a nenavázali jsme na dobré výkony z předešlých utkání. Zkusíme konec sezóny zvládnout jak bodově, tak herně a čeká nás spousta práce v zimním období.