ČSK Uherský Brod - FK Frýdek-Místek 0:1

Povedená akce ze samého konce střetnutí nakonec rozhodla náš duel v Uherském Brodu. Soupeři jsme dokázali vrátit porážku z podzimu a díky přesnému zásahu Adama Varadiho z 87. minuty si do tabulky připisujeme další tři body. Navíc brankář Kofroň má další vychytanou nulu.
21.kolo (19.4.2019) | Orelský stadion
ČSK Uherský Brod - FK Frýdek-Místek
0:1

Zatímco v předchozích zápasech to bývali spíše Valcíři, kteří na svého soupeře od úvodních minut vletěli, v Uherském Brodu měli zpočátku navrch domácí. „Bylo důležité, že jsme dokázali přežít jejich úvodní tlak. Ten trval nějakých deset minut, ale brankář Kofroň nemusel zasahovat,“ přiblížil úvodní minuty střetnutí trenér Valcířů Jan Žižka.

Hra se poté srovnala, ale ani jeden tým si cestičku za gólmanova záda svého soupeře najít nedokázal. Poločas tedy skončil bezbrankovou remízou. „Ta hra byla z obou stran taková kostrbatá. My jsme měli problémy hlavně v předfinální fázi, kterou jsme řešili možná až zbytečně zbrkle,“ řekl Žižka.

A jaké úkoly naordinoval trenér do druhého poločasu? „Hlavní úkoly byly, ať se naše hra hlavně zklidní, ať nejsme tak nervózní. Chtěl jsem, aby kluci začali hýřit větší aktivitou a hlavně ať jsou více na míči. Tohle jsme do puntíku splnili. Přebrali jsme otěže zápasu a pak zlepšenou hru potvrdili gólem v závěru,“ dodal frýdecko-místecký stratég.

V úvodu druhé půle se nejprve do zakončení dostal Skwarczek, kterému k přesnému zakončení chybělo jen pár centimetrů. Na druhé straně zase nebezpečně zakončoval Ťok, jeho rána si rovněž cestu do branky nenašla.

V závěru si Valcíři přeci jen vynutili větší tlak. „Ke vší úctě k soupeři, možná mu začaly ubývat síly,“ postřehl Žižka. V 87. minutě se skupinka našich fanoušků přeci jen dočkala. Střídající Duda krásně našel za obranou soupeře Varadiho a náš kanonýr dokázal prostřelit brankáře Dostála – 0:1!! Těsné vedení jsme pak už do závěrečného hvizdu rozhodčího Zaorala udrželi. Kromě důležitých tří bodů, které nás posunuly v tabulce již na čtvrté místo, jsme opět dokázali udržet čisté konto. Naše neprůstřelnost má nyní stav 613 minut!!

Milan Ondo (trenér Uherského Brodu): Je hloupé, že branka přišla až v závěru, kdy už jsme neměli čas reagovat. V prvním poločase jsme ale byli jednoznačně lepší. Minimálně bod jsme si zasloužili. Proti Frýdku jsme odehráli velmi dobré utkání. Soupeř dal branku, my žádnou, to je celé. Bylo to o tom, kdo dá gól, tak vyhraje. Bohužel my jsme nic neproměnili.

Jan Žižka (trenér Frýdku-Místku): Pokud to tak půjde do konce sezony, tak budeme jenom rádi. Natrápili jsme se, ale je to opět zápas s nulou. Opravdu krásný velikonoční dárek. V týdnu stále pracujeme na zlepšení naší hry. Jsme rádi, že ty body sbíráme a hlavně neinkasujeme. Chtěl bych ale hlavně poděkovat našim skvělým fanouškům, kteří nás znovu celý zápas hlasitě podporovali.