FK Frýdek-Místek - 1. SK Prostějov 7:0

F r ý d e k-M í s t e k - Valcíři s přehledem postoupili do další fáze Memoriálu Vlastislava Marečka, když porazili Prostějov. Dobře se tak naladili i na sobotní start MSDD.
(11.8.2020) | Mem. Vl. Marečka, Stovky
FK Frýdek-Místek - 1. SK Prostějov
7:0


Komentář

Valcířům se vstup do utkání vydařil náramně. Už ve 4. minutě se uvolnil Denis Němec a jeho pas si hosté srazili do vlastní sítě. Pro Prostějov bylo ale o pár chvil později ještě hůře, ruka v pokutovém území znamenala pokutový kop, který bez problému proměnil Filip Hlosta. Prostějov se nevzdával, ovšem všechna jeho zakončení šla mimo bránu. Větší šance byly nadále na naší straně. Doslova tutovku lapil brankář Bašný v podobě hlavičky Němce. Třetí branku přidal až ve 29. minutě Lukáš Kunčík. Povedenou první půli pak zakončil Patrik Žáček, kterého našel přesným pasem Němec a frýdecko-místecký hráč přehodil brankáře.

Jestli byl začátek první půle od Valcířů na jedničku, úvodu druhého poločase se svěřencům trenérů Rašky a Šponera úplně nepovedl. Prostějov však momentální převahy nedokázal využít. Definitivně pak aktivitu hostů utnul gólem střídající Nikolas Jeřábek, který byl na hřišti doslova pár vteřin. Zužitkoval přesný pas Němce z pravé strany, pro Němce to byla třetí asistence v utkání. Velký náskok Lipina ještě ve zbývajících minutách navýšila. V 74. minutě se prosadil přízemní střelou zpoza vápna Denis Němec a proměnil se tak na chvíli z asistenta na střelce. Účet utkání pak uzavřel svým druhým gólem Nikolas Jeřábek, když prošel nadvakrát přes brankáře.

Ohlasy trenérů

Kamil Raška (trenér Frýdku-Místku): Vstup do utkání se nám podařil na výbornou a v podstatě po celý první poločas jsme kontrolovali hru, dobře kombinovali a byli efektivní v zakončení. Začátek druhé půle nebyl tolik povedený, chyběla větší koncentrace. Po prostřídání už nebyla taková kvalita, přesto se nám povedlo náskok ještě navýšit.