FK Třinec - FK Frýdek-Místek 2:1

T ř i n e c - Naše U19 zápas v Třinci v rámci 7. kola předehrávala už ve středu. A nutno říct, že to pro nás nebyl šťastný den. V zápase, ve kterém jsme se museli obejít bez několika hráčů, se nám vůbec nedařilo. Domácí si vypracovali v první půli dvoubrankový náskok, který byl nakonec rozhodující.
7.kolo (16.9.2020) | Třinec
FK Třinec - FK Frýdek-Místek
2:1


Komentář

Trenér Vojvodík měl těžkou hlavu už před utkáním, kdy mu vypadával jeden hráč za druhým z plánované základní sestavy. Když už pak dal úspěšně herní plán a úvodní jedenáctku dohromady, už v páté minutě se vše výrazně zkomplikovalo. Po nešetrném faulu soupeře se totiž zranil Kulhánek. Chvíli to sice ještě zkoušel, ale nebylo zbytí, přišlo nucené střídání. Kouč tak musel sestavu opět přeskupit. „Samozřejmě, že není příjemné, když se vám už v tak úzkém kádru hned na začátku zraní hráč a musíte změnit plány, ale i to se zkrátka ve fotbale stává, smutnil trenér Vojvodík, který posléze sledoval trápení svých svěřenců.

Třinec načal derby daleko lépe a vypracoval si několik velmi nebezpečných závarů. Do vedení se ale dostal až ve 25. minutě. Jeden z hostujících hráčů se protáhl na levé straně kolem obrany a servíroval pod sebe na Mattea Burga, který uklidil míč k tyči. Teprve po inkasovaném gólu jsme se paradoxně dostali do hry. „Byla to zřejmě naše nejlepší pasáž v utkání, bohužel jsme se o možný tlak připravili lacino inkasovaným gólem, připomněl trenér 43. minutu, kdy využil Lukáš Bora naší chyby v rozehrávce.

Ve druhém dějství byl samozřejmě v plánu boj o vyrovnání. Ovšem, zatímco šance na naší straně byste jen těžko počítali, domácím přibývaly čárky v kolonce možností rychlým tempem. Třinci však koncovka vůbec nevycházela, dvakrát tyč, střely nad a vedle, některé šance pochytal brankář Folta. Byli jsme tak stále ve hře. „Jestli nám nevyšel začátek první půle, tak první půl hodina druhého dějství byla snad ještě horší, měli jsme velké štěstí, že jsme znovu neinkasovali. Soupeře jsme zatlačili, až když jsme v závěru utkání hráli vzadu na tři, posílili útok o Honzu Bartka a začali nakopávat, přesto se nám nedařilo dostávat dopředu tolik balónů, kolik bychom chtěli. Stačilo to pouze na snížení.

Jak říká frýdecko-místecký lodivod, Valcíři se do prvních vážných možností dostali až v poslední čtvrthodině, kdy zjednodušili hru a ke dvěma útočníkům poslali na hrot stopera Honzu Bartka. Ten se také nakonec dokázal prosadit, když v 81. minutě usměrnil centr na zadní tyč za brankáře Mrózka. Navíc už to ale bohužel nestačilo. „Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě, v zápase se nám nezdařilo takřka nic. Vše začíná na tréninku, pokud už tam kluci neodevzdají maximum, v zápase se jim to samozřejmě vrátí, uzavřel kouč.

Ohlasy trenérů


Roman Vojvodík (trenér Frýdku-Místku): Do zápasu jsme počítali až na dlouhodobě zraněného Karla Zrůnka s kompletní sestavou, bohužel před zápasem se nám začaly kupit absence. Už na začátku se nám navíc zranil Dan Kulhánek, což samozřejmě na pohodě nepřidá. Náš výkon to ale neomlouvá, utkání se nám opravdu nepovedlo, těžko něco pozitivního vyzdvihnout. Přesto jsme ještě v závěru bojovali o vyrovnání. Vše začíná na tréninku, pokud tam kluci neodevzdají maximum, v zápase se jim to samozřejmě vrátí.