FK Frýdek-Místek - 1. BFK Frýdlant n. O. 1:8

F r ý d e k-M í s t e k - Zvláštní zápas to byl pro starší dorostence v přípravě proti diviznímu Frýdlantu. Valcíři totiž neodehráli, jak napovídá vysoká prohra, úplně špatný zápas. Hosté však využili sebemenších chyb a v druhém dějství také vynucené oslabení našeho týmu.
(15.2.2019) | Stovky UT
FK Frýdek-Místek - 1. BFK Frýdlant n. O.
1:8

Málek, Kudláček, Želazko, David Maceček, to je jen výčet několika jmen, které chyběly trenérskému štábu U19 v utkání proti diviznímu Frýdlantu nad Ostravicí. Konečný výsledek byl pak nakonec pro Valcíře krutější, než samotný obrázek hry. Ukázkovým případem byl první poločas, kdy jsme sledovali vyrovnanou hru, leč branky dávali v podstatě výhradně jen hosté. První velkou šanci měl ovšem v dobré pohodě hrající Psota. Novou akvizici z Vítkovic vysunul do šance Forch, bývala opora Lipiny Prepsl, však možnost zlikvidovala. V 15. minutě pak chyběl po dalším pasu Forcha Dudkovi u vzdálenější tyče snad jen krůček.

Skóre se tak měnilo až na druhé straně. David Kučera zacílil z levé strany vápna přesně. Ve 21. minutě pak špatné rozehrávky využil Bohdan Velička, který je ve Frýdlantu na hostování právě z Frýdku. Náš tým kontroval akcí Křenka, který pobídl Odnřeje Chýlka a ten přehozením Prepsla snížil. Skóre ale dlouho nevydrželo. Hosté rozjeli akci po levém křídle a výsledkem byla přesná střela z prostoru penalty. Možností bylo na obou stranách nadále poměrně hodně. Majer musel zasahovat proti přímému kopu a následně i proti ostré střele z úhlu. Dudek si na druhé straně opět vylámal zuby na Prepslovi. Tečku za první půlí udělal svým druhým gólem v utkání David Kučera, který napálil odraženým míč nekompromisně do sítě.

I úvod druhé půle se nesl, co se týče obrazu hry, ve vyrovnaném duchu. Zlomovým momentem možná byla akce Frýdku ze 61. minuty. Dudek našel ve vápně Míčka, ten ale velkou šanci neproměnil. Pak už hrál prim spíše Frýdlant, kvůli zranění totiž musel odstoupit ze hry Dudek a hosté oslabení využili čtyřmi góly. Absence a zranění ostatně dělají trenérům velké vrásky, už v sobotu v 10 hodin totiž nastoupí Valcíři v přípravném utkání proti Zbrojovce Brno.

Radomír Dian (trenér Frýdku-Místku): Byť jsme poločas prohráli 1:4, dění na hřišti tomu tolik neodpovídalo. Myslím, že to bylo vyrovnané. Srazily nás však některé individuální chyby, které soupeř nemilosrdně potrestal. Kluci v první půli hráli s kvalitním soupeřem v rámci svých možností. V druhém dějství Frýdlant znovu trestal naše chyby, náš nedůraz ve vápně. Po zranění našich tří hráčů, už to byla jen otázka skóre.