1. FC Slovácko B - FK Frýdek-Místek 2:1

S t a r é M ě s t o - Jak dobře pro starší dorostence zápas na Slovácku začal, tak smolně pro ně skončil. Už ve třetí minutě nás sice poslal do vedení Vojta Kudláček, domácí však dokázali srovnat a svém vítězství rozhodli v 89. minutě.
9.kolo (30.9.2018) | Širůch
1. FC Slovácko B - FK Frýdek-Místek
2:1

Utkání začalo pro Valcíře skvěle. Už ve třetí minutě rohový kop nejprve nasměroval Luděk Maceček do tyče, z dorážky se však pohotově trefil Vojtěch Kudláček. V těchto fázích utkání jsme byli lepším týmem. Navýšit na 2:0 jsme mohli opět ze standardky. Bányácskiho přímý kop z velké dálky rozezvučel břevno.

Posléze se už začali dostávat do hry domácí. A vyrovnání se dočkali, jak jinak, než ze standardní situace. Nepříjemnou skákavou střelu Málek jen vyrazil a z dorážky srovnával bývalý hráč Frýdku Simon Křižák.

V druhém dějství mělo více ze hry Slovácko a Málek musel být v pozoru. V úvodu poločasu musel likvidovat dva pokusy v krátkém sledu Řeholy a Novotného. My jsme naopak na nějakou výraznější šanci marně čekali. Srážely nás laciné ztráty a nedokázali jsme se propracovat ani k více standardkám. Těch bylo jako šafránu, z jedné z nich to opět zkoušel Bányácski, ovšem tečovaná střela skončila v náruči gólmana.

Slovácko bylo blíže k vedení. Velkou šanci měl Řehola, který se uvolnil ve vápně, ovšem následně poslal prudkou střelou míč těsně nad bránu. Domácí se ale přece jen dočkali, ano, opět to nebylo ze hry. Po velice přísném faulu nejprve orazítkovali domácí břevno, aby se následně k dorážce dostal Robert Janás a v 89. minutě připravil Lipině trpkou ránu.

Miroslav Hlahůlek (1. FC Slovácko): Za nasazení, pracovitost a v některých fázích utkání herní projev si domácí chlapci vítězství dle našeho názoru zasloužili.

Roman Vojvodík (Frýdek-Místek): Výsledek je pro nás trochu krutý, ale v podstatě jsme dali soupeři dva góly zadarmo. Inkasovat v samotném závěru utkání je vždy nepříjemné a je potom těžké na to reagovat.