MŠK Kysucké Nové Mesto - FK Frýdek-Místek 2:2

K y s u c k é N o v é M e s t o - K další přípravě vyrazila naše U19 do Kysuckého Nového Mesta. Proti tamnímu A-týmu pak předvedla dobrý, sympatický výkon. Dokonce se dostala na začátku druhé půle do vedení 2:0. Soupeř se však nevzdal a nakonec dokázal srovnat. I přesto se dá referovat o duelu z našeho pohledu kladně, jde vidět, že před začátkem soutěže jde forma nahoru.
(3.3.2019) | Kysucké N.M.
MŠK Kysucké Nové Mesto - FK Frýdek-Místek
2:2

Trenér Vojvodík pro utkání postrádal například Jakuba Dudka či kapitána Vojtu Kudláčka, po delší absenci se naopak vrátil do zápasového zatížení útočník David Maceček. V bráně se pak v druhé půli objevila potenciální akvizice z Baníku Ostrava, brankář Jiří Prokel. Zmiňovaný David Maceček o sobě dal vědět hned v úvodu. Chýlek na něj směřoval přihrávku do pokutového území, načež byl frýdecký forward faulován. K penaltě se postavil Matěj Křenek a s přehledem ji proměnil. Domácí se nějaký čas hledali a delší dobu jim trvalo, než se dostali do hry. Postupně však začali hrozit. Od vyrovnání uchránil Valcíře skvělým zákrokem Málek, na nějž šel sám jeden z hráčů soupeře. Šancí ale jinak bylo v úvodní části poměrně poskrovnu.

V druhém dějství už byli oba brankáři ve větší permanenci. Domácí obranu zlobil po celou dobu zápasu především agilní Matěj Křenek. Ten o sobě dal na začátku druhé půle pořádně vědět. Vzal míč a doslova prosvištěl celou obranu, která ho nezastavila ani za cenu několika faulů. Potvrdil tak svoji parádní formu v přípravě. Kysucké Nové Mesto však reagovalo velmi rychle. Na technickou střelu na zadní tyč neměl Prokel nárok. Ten pak v dalším průběhu musel řešit několik svízelných situací a předvedl několik dobrých zákroků. Činil si i při vyrovnání. Velkou možnost soupeře zlikvidoval, nestačil však na dorážku.

Jestli vypadalo, že domácí převezmou otěže utkání, nebylo tomu tak. Lipina chytila druhý dech. Nejprve chyběl na zadní tyči jen krůček Pavelovi, posléze ostře pálil po nabídce Křenka Míček. Právě on mohl přiklonit výhru na naší stranu, v závěru utkání se dostal k míči na hranici vápna. Střela mu ovšem nesedla ideálně.

Roman Vojvodík (trenér Frýdku-Místku): Kvalitní utkání, kvalitní umělá tráva. Mělo to dobré parametry, byla to konfrontace s mužským fotbalem, což nejde v tréninku nahradit. Rozhodně jsme se neztratili, myslím, že remíza je vzhledem k průběhu utkání spravedlivá. Hráli jsme s chutí, kombinačně, což nás těší. Musím tým pochválit.