SK Sigma Olomouc B - FK Frýdek-Místek 1:1

O l o m o u c - Umělá tráva místo přírodní trávy, to bylo pro výpravu Valcířů ještě před utkáním, řekněme ne moc příjemné překvapení. Na umělé trávě v Olomouci se pak po celých devadesát minut odehrávala bitva o každý metr, která nakonec skončila remízou 1:1.
5.kolo (2.9.2018) | Řepčín UT
SK Sigma Olomouc B - FK Frýdek-Místek
1:1

Starší dorostenci se museli v Olomouci vypořádat s jednou podstatnou změnou. Kvůli nezpůsobilosti hrací plochy se totiž nemohlo hrát na trávě v Řepčíně, a tak bylo utkání přesunuto na umělou trávu v areálu Androva stadionu. To slibovalo jediné, velký boj, což se také potvrdilo. Hrál se fyzicky náročný fotbal, kde ani jeden z týmů neměl výrazněji navrch.

První velkou šanci jsme viděli až ve 34. minutě. Nicméně Málek vytáhl proti Malackovi dobrý zásah. Z následného rohu pak soupeř hlavičkoval nad. Poté jsme zahrozili i my. Procházka vystrašil ze standardky brankáře Obzinu, který neposlušný míč musel pouze vyrazit. Rohový kop pak nabídl velký závar, loptu jsme však do brány dotlačit nedokázali.

I druhé dějství se odehrávalo ve velkém nasazení a každý osobní souboj byl znát. V úvodu půle se na hranici vápna otočil s míčem olomoucký Machala a jeho projektil mířil těsně vedle brány. Na druhé straně se však děly ještě zajímavější věci. V 52. minutě ještě Blahuta držen obráncem zakončoval do noh Obziny, o minutu později už však využil zaváhání obrany. Zachoval navíc chladnou hlavou, když míč nabídl na zlatém podnosu před prázdnou bránu Davidu Macečkovi.

Vedení nám bohužel dlouho nevydrželo. Domácí měli na rohové kopy připraveno řadu signálů, které jsme sice zpočátku dobře četli, právě z rohu jsme ale inkasovali jediný gól. Málek si sice na míč sáhl, tečovaný míč však skončil u nohou Miloše Šidíka, který měl před sebou prázdnou bránu. Domácím vyrovnání dodalo elánu. Další rohy jsme však přežili a Šidíkovi v 73. minutě dobrým výběhem nedovolil druhý gól Málek.

Na výhru jsme si chtěli sáhnout i my. Blahuta se v závěru utkání dobře propracoval do vápna, jeho střela na bližší tyč však nebyla přesná. Oba týmy se tak rozešly zaslouženou remízou. V tabulce se nacházíme na osmé pozici, šest bodů za vedoucím duem Opava, Zbrojovka Brno.

Roman Vojvodík (Frýdek-Místek): Fotbal dnes dostal s nadsázkou nakopáno do zadku, protože hrát v takovém počasí na umělce. Nešlo kombinovat, klouzalo to. Hodně bojovné utkání, spravedlivá remíza. Když nad tím tak přemýšlím, jsem rád, že se na umělce nikdo nezranil. S bodem jsme spokojení.