FK Frýdek-Místek - MFK Karviná B 5:3

V prvním utkání letní přípravy se Válcovny utkaly na Stovkách s rezervou Karviné. Do utkání sice vstoupili lépe hosté, kteří si vytvořili tříbrankový náskok, ovšem ten postupně Lipina smazala a nakonec zvítězila 5:3.
(6.7.2024) | Stovky
FK Frýdek-Místek - MFK Karviná B
5:3

V sobotní dopoledne zahájili Valcíři první přípravné utkání letošní sezóny, ve kterém se utkali s rezervou Karviné. Do utkání vstoupili lépe a aktivněji hosté, což už ve čtvrté minutě potvrdil Peter Desmond. Frýdeckomístečtí toho nedokázali směrem dopředu moc vytvořit a ve 31. minutě šel soupeř do dvoubrankového vedení po gólu Dalibora Grafa.

O dvě minuty posléze zvýšil vedení Matyáš Molitorisz. Nakonec ale před poločasovou přestávkou nejprve vybojoval a posléze proměnil pokutový kop Tomáš Hykel.

Do druhé části udělal trenér Šrámek tři změny, když poslal na hřiště Michlíka, Šponera a Makowieckého. Už v 54. minutě se prosadil Karel Michlík. O deset minut posléze srovnal stav skóre z pokutového kopu nová akvizice Frýdku-Místku David Kedroň.

Druhý poločas se odehrával v dominanci domácích, kterou potvrdil v 79. minutě Američan s polskými předky John Makowiecki. Jako poslední se mezi střelce zapsal po fantastickém průniku středem obrany odchovanec frýdeckomístecké mládeže Bohdan Velička.

Martin Šrámek (FK Frýdek-Místek): „První poločas jsme měli těžké nohy, šlo vidět, že nás balón moc neposlouchal. Odskakoval nám a měli jsme čtrnáct nevynucených ztrát míče, což je obrovské číslo. Nějakou roli hrála i nervozita nových hráčů v sestavě a sehranost. Bereme ale na vědomí, že kluci měli od fotbalu pauzu a první čtyři tréninky neviděli balón. Druhý poločas jsme získali větší jistotu na míči, rozhýbali jsme únavu střídajícími hráči, kteří přinesli kvalitu a obrázek hry se rapidně změnil. Mám radost, že se střelecky prosadili noví útočníci Kedroň a Velička, který dostal po lehkém zranění jen minimum času. I přesto předvedl obrovskou kvalitu v zakončení. Vítězství je dobré pro sebevědomí týmu, ale nic nepřeceňujme, čeká nás ještě pořádný kus tvrdé práce, což je ale v přípravě normální.“

Čestmír Kročil (MFK Karviná B): „Dokud kluci měli sílu a plnili stanovené věci, tak se zvládalo a domácí tým jsme do ničeho nepouštěli. Škoda zbytečné penalty a gólu před poločasem. Po změně stran a prostřídání už to nebylo ono a nedokázali jsme navázat na úvodní dějství.“