FK Frýdek-Místek - SFK Vrchovina 3:1

Stejně jako v prvním kole Moravskoslezské fotbalové ligy kdy se Frýdek-Místek představil doma, tak i dnes zkrápěl areál Stovky déšť od samého rána. V pravém anglickém počasí bylo vidět mnoho šancí, ale především čtyři góly, ze kterých hned tři skončily ve svatyni Nového Města na Moravě. Válcovny tak pokračují ve dlouhé šňůře neproher díky vítězství 3:1 a prodírají se na samý vrchol soutěže.
3.kolo (20.8.2022) | Stovky
FK Frýdek-Místek - SFK Vrchovina
3:1

Po úspěšném, ale těžkém pohárovém utkání v Kozlovicích se Frýdek-Místek představil doma před 219 diváky proti Novému Městu na Moravě. Do zápasu Válcovny vstoupily velice aktivně a hned v první minutě se Dominik Konečný dostal po přihrávce Jana Martiníka ke střele, ale tu zblokoval obránce Jiří Batelka. Ve čtvrté minutě skončila hlavička Patrika Rubého pouze na horní tyči a Vrchovina tak měla v úvodu zápasu velké štěstí.

Ve třinácté minutě už ale Frýdek-Místek prolomil svůj velký tlak, když Jan Nevřela poslal z levé strany přesný centr na hlavu Mariána Kovaříka, který zakončil nechytatelně k pravé tyči a poslal Lipinu do vedení - 1:0. Další vážnější šance přišla až po půl hodině zápasu a opět byl u toho Dominik Konečný, ale tentokrát jeho zakončení k pravé tyči fantastickým zákrokem vychytal Petr Šmída. Ke konci první půle se soupeř dostal do hry, ovšem hlavička po volném kopu orazítkovala tyč, ale především se pískal ofsajd.

Ve 41. minutě Michal Velner nedokázal zastavit rychlejšího Radka Matulku, který se ocitl ve vyložené šanci, ale jeho pokus jemně vyrazil Gergela. Míč se nakonec dokutálel těsně vedle pravé tyče a z velké příležitosti Vrchoviny byl pouze rohový kop. Před odchodem do šaten František Nečas svou přihrávkou dostal do velmi dobré šance Tomáše Dubu, ale ten minul svatyni Michaela Gergely a navíc se i v tomto případě odmávala ofsajdová pozice.

Hosté na začátku druhé půle začali tam kde skončili v prvním poločase a ve 49. minutě srovnali na 1:1. Jiří Batelka svým centrem z levého křídla našel Tomáše Dubu, jenž zakončil k bližší tyči a Gergela byl bez šance. O šest minut později mohl poslat Frýdek-Místek zpět do vedení Tomáš Hykel, ale své zakončení umístil jen doprostřed brány, s čímž si Petr Šmída poradil. V 63. minutě ostře pálil Jan Nevřela a hostujícímu gólmanovi prošel balón za záda, ovšem před brankovou čárou jej odkopl obránce Vrchoviny.

O tři minuty později se fanoušci Válcoven mohli radovat ze druhé vstřelené branky. Po centru na zadní pravou tyč vrátil hlavou balón před bránu Patrik Rubý a Jakub Massaniec z bezprostřední blízkosti vsítil svůj první gól v dresu se šerpou - 2:1. Uklidňují branka dostala domácí hráče do herní pohody a v 73. minutě Lipina zvýšila náskok. Hlavní exekutor Rubý přetáhl svůj centr z rohu na zadní tyč, kde si sběhl kapitán Michal Velner a střelou o břevno nedal nikomu šanci ani polemizovat - 3:1.

O minutu později chtěl právě Rubý zavzpomínat na svůj gól v Kroměříži z poloviny hrací plochy, ale tentokrát jeho báječný pokus otřásl horní tyčí! Konec zápasu patřil jednoznačně Frýdku-Místku, ale zakončení Nevřely o chvíli později skončilo vedle svatyně Nového Města stejně jako pokus jeho kolegy o dalších pár minut později. To už ovšem příliš nevadilo, protože Frýdek-Místek porazil Vrchovinu poměrem 3:1 a v Moravskoslezské fotbalové lize drží neporazitelnost třináct utkání v řadě.

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a vytvořili jsme si mnoho pologólovek v šestnáctce soupeře. Se vstupem do zápasu jsem tedy velmi spokojen. Potom co Kovařík vsítil úvodní branku jsme se dostali do útlumu, přizpůsobili jsme se nižšími tempu a možná jsme se trochu sami uspali. Ke konci poločasu se Vrchovina dostala do několika šancí a o poločasové přestávce jsme se tak snažili kluky opět nakopnout. Do druhé části jsme ale nevstoupili nejlépe, neboť jsme inkasovali už po čtyřech minutách. Naštěstí jsme posléze převzali iniciativu, byli jsme lepším týmem na trávníku a vstřelili jsme dva góly, konkrétně Massaniec a následně o břevno Velner. Tři body rozhodně bereme, ale trochu mě mrzí ta nepovedená pasáž v prvním poločase a začátek druhé půle. To hlavní ale je, že body zůstaly na Stovkách a nyní se už musíme připravit na Hranice a být hlavou v následujícím utkání."