FK Frýdek-Místek - 1.FK Příbram 2:1

Paráda! Skvělé! Kluci odehráli duel proti exligové Příbrami skvěle takticky a nakonec soupeři vrátili stejnou měrou porážku z podzimu.
24.kolo (25.4.2018) | Stovky
FK Frýdek-Místek - 1.FK Příbram
2:1

Oba celky nastoupily do utkání povzbuzené předešlými výsledky. Zatímco hosté z Příbrami dokázali v boji o druhou příčku tabulky zdolat v domácím prostředí královehradecké Votroky 2:0, tak Valcíři loupili na hřišti svého soupeře. Z pražského Strahova jsme si totiž v sobotním dopoledni odváželi tři cenné body za výhru nad Olympií 4:1.

V sestavě našeho soupeře došlo krátce před zápasem k jedné náhlé změně. Nemoc do utkání totiž nepustila zkušeného zadáka Tomáše Zápotočného. Valcíři hráli proti favoritovi druhé nejvyšší fotbalové soutěže ze zabezpečené obrany, přesto to byli oni, kdo se v úvodu snažili o nějaké ty střelecké pokusy. Příbramští se do nějaké vážnější šance dostali až ve 22. minutě a hned z toho mohla být branka. Hlúpik prokázal v našem velkém vápně daleko větší důraz než Slaninka, naštěstí rodák ze Slovácka ale branku trefit nedokázal. O šest minut později udeřilo na druhé straně. Slaninka zahrál rohový kop naprosto přesně na hlavu nabíhajícího Chvěji a Stovky poprvé v tomto střetnutí mohly burácet - 1:0!!

V poločasové přestávce proběhla v hostující kabině nejspíš pořádná bouřka, jelikož od druhého dějství to byla úplně jiná Příbram, než kterou měli možnost naši fanoušci vidět v první pětačtyřicetiminutovce. Svěřenci trenéra Josefa Csaplára dali o sobě vědět hned v úvodní minutě, kdy Soldátově hlavičce chyběly snad jen centimetry. Další obrovskou příležitost si hosté vypracovali v 56. minutě, kdy vedli rychlou akci po naší pravé straně, i zde při nás stálo štěstí, jelikož střídajícímu Slepičkovi chybělo k zakončení možná půl metru. Příbram se sice hnala za vyrovnáním, tím však otevírala vrátka ve své obraně. V 58. minutě vybojoval Varadi ve středu hřiště míč pro Mozola, ten se ještě k úniku sice nedostal, ale míč putoval k rozeběhnutému Přichystalovi, který jej stačil ještě před brankou soupeře posunout na pravou stranu Hruškovi. Syn našeho bývalého kanonýra si při následném zakončení počínal stejně jako jeho otec v dobách své největší slávy. Gólman Boháč si na míč sice sáhl, zabránit druhému gólu ve své síti ovšem nedokázal - 2:0!! Bravo, Honzo!!!

No, ale než jsme se všichni stačili ve Stovkách doradovat, ukázal střídající Matoušek krásnou fotbalovou individuální akci, po které bylo utkání rychle zdramatizované. Příbram totiž snížila na rozdíl jediného gólu - 2:1. A kdo středeční utkání viděl, musí říct, že to byly v závěru pořádné nervy.

V 69. minutě vychytal Mihálek střelecký pokus Slepičky. O pět minut později se před naší brankou strhla doslova mela, ale byl to opět náš brankář se svými spoluhráči z obrany, kteří stačili vyřešit střelecké pokusy Antwiho se Skácelem. V 77. minutě mohlo být však rozhodnuto. Hruška krásně uvolnil Varadiho, který běžel sám na příbramského gólmana Boháče. Nejspíš u našeho kanonýra rozhodla již únava a křeče, jeho střela levačkou totiž postrádala větší razanci. Nevadí, Adame!! I tak jste pro frýdecko-místecké fanoušky frajeři!!

MFK Frýdek-Místek – 1. FK Příbram 2:1 (1:0)
Branky: 28. Chvěja, 58. Hruška – 61. Matoušek. Rozhodčí: Ginzel – Fišer, Caletka. ŽK: Slaninka, Tandir - Průcha. Diváci: 712.
Frýdek-Místek: Mihálek – Fukala, Literák, Gáč, Slaninka – Willwéber – Krčula (46. Hruška), Chvěja, Mozol (72. Švrček), Přichystal – Varadi (78. Tandir). Trenér: Pulpit.
Příbram: Boháč – Soldát, Kodr, Tregler, Skácel – Hlúpik (63. Antwi), Průcha, Květ (46. Matoušek), Fantiš – Grajciar – Ayong (46. Slepička). Trenér: Csaplár.

Martin Pulpit (trenér Frýdku-Místku): Tomuhle utkání lze snad vytknout jen slabší diváckou návštěvu. Podle mého si hráči momentálně zaslouží, aby na ně fanoušci chodili. Ten rozdíl oproti podzimu je markantní, vždyť kluci bojují od první do devadesáté minuty a dnes jsme viděli utkání prvoligové úrovně. My jsme zápas pojali trochu taktičtěji, soupeř byl hernější. Škoda jen, že jsme udělali po naší druhé vstřelené brance z utkání zápletku. Závěr mohl být trochu klidnější. Soupeř si následně vytvořil velký tlak a my jej zuby nechty ubránili. Příbram byla hodně sebevědomá, asi měli v hlavách fakt, že se jim u mužstva, které je v tabulce na čtrnáctém místě, nemůže nic stát. Tím ale nechci vůbec říct, že by nás podcenili! To určitě ne. Hráli spíš tak, že si věřili, že nám tu jednu branku vstřelí, ale spíš nepočítali s tím, že my nakonec dokážeme góly vstřelit jim.

Josef Csaplár (trenér Příbrami): Co utkání rozhodlo? Prvních pětačtyřicet minut. To, co se o nás ví a píše, tak přesně takový výkon jsme předvedli až po změně stran. Tam byly přesně ty okamžiky a hra, kterou jsme předváděli naposledy v Budějovicích či ve Vlašimi. Tady jsme ale vyloženě ten první poločas doslova prospali a prohospodařili jej. Ono to pak s sebou neslo další souvislosti. I tak si ale dovolím říct, že jsme zápas klidně mohli i vyhrát, jelikož šancí jsme si vypracovali spoustu. Ale klukům jsem po utkání řekl, že abychom takto zápasu zvrátili, potřebují k tomu i trochu toho štěstí. Jenže jestli hrajeme v první půli pohodlný fotbal, tak potom ten fotbalový bůh, který vám dal za odměnu v jiných zápasech, tak tady vám to zkrátka nedal.