FK Frýdek-Místek - Odra Petřkovice 2:0

Zvládli to! Důležitý souboj dvou týmů z popředí třetiligové tabulky svěřenci trenérů Jana Žižky a Josefa Slámy dovedli do vítězného konce a ve Stovkách vrátili Petřkovicím podzimní porážku. Valcíři si tak v jarních bojích nadále drží neporazitelnost, neprohráli ani ve dvanáctém po sobě jdoucím zápase.
26.kolo (25.5.2019) | Stovky
FK Frýdek-Místek - Odra Petřkovice
2:0

Ještě než utkání mezi domácím Frýdkem-Místkem a petřkovickou Odrou začalo, poblahopřáli kapitán Lipiny Petr Literák společně se sportovním ředitelem A  mužstva Danielem Černajem jubilantovi a bývalému vynikajícímu obránci Válcoven Ladislavu Kubalákovi k jeho krásným pětasedmdesátinám.

Utkání s petřkovickou Odrou nemohlo pro naše barvy začít lépe. Už v 5. minutě se k míči na zadní tyči dostal kapitán Literák a s trochou dávkou štěstí přeci jen propasíroval balón za Godulova záda – 1:0. Hostující Odra se v první půli dostala pouze k jediné vážnější situaci, to když malé zaváhání v našich zadních řadách málem potrestal Moučka. Petřkovický zadák si naštěstí na skvěle chytajícího Kofroně nepřišel. Ve 30. minutě předvedli Valcíři nádhernou kombinační akci, kdy Hykel vysunul po levé strany Hýbla, ten pláchnul Moučkovi a po jeho prudkém centru se v krkolomné pozici dokázal na první tyči prosadit Vašíček – 2:0. Tímto stavem skončil také první poločas.

Po změně stran to byl už spíše festival žlutých karet z ruky hlavního rozhodčího. Valcíři pozorně svůj dvoubrankový náskok bránili, stejně si počínala i hostující družina. V 56. minutě se ale do brejkové situace hnali domácí. Varadi skvěle uvolnil Hlocha, jenže tomu ránu pravačkou vyrazil brankář Godula. Uběhly další dvě minuty a náš kanonýr Adam Varadi se znovu ocitl v roli nahrávače. Tentokráte mohl z jeho přihrávky těžit Hruška, ale jeho střelecký pokus skončil nad ostravskou brankou. „Škoda těchto situací, mohl být větší klid,“ mrzelo domácího trenéra. „Kluci se ale vydali, patřičně bojovali. Můžu říct, že jsme maximálně spokojeni,“ dodal kouč Lipiny.

No a jelikož se až do závěrečného hvizdu nedokázali prosadit ani hosté (ti měli v 87. minutě snad největší šanci zápasu, kdy Lokša pálil v dobré pozici vedle), skončilo krajské derby zaslouženým vítězstvím Valcířů 2:0. I proto, že se v 88. minutě netrefil ani střídající Vychodil. „Dnes se potkaly dva nejlepší týmy jarní odvetné části. My jsme samozřejmě rádi, že jsme dokázali zvítězit. Soupeře jsme si dobře nastudovali a kluci na hřišti do puntíku splnili vše, co jsme si před utkáním řekli. Bylo jasně vidět, že si od úvodního hvizdu jdeme cílevědomě za vítězstvím. Klukům patří velká pochvala,“ nešetřil slova chvály frýdecko-místecký trenér.

V tabulce se na první pozici díky lepšímu skóre drží nadále fotbalisté z Kroměříže, stejný počet bodů má ale také i druhá Líšeň a třetí Lipina. Poslední tři kola slibují, že závěr soutěže bude ještě hodně dramatický. Valcíři v dalším kole pocestují na hřiště soupeře, a to v pátek 31. května do Otrokovic. „Už jsem to jednou říkal. Nechci se v závěru sezony ohlížet po jiných týmech. Pokud uděláme devět bodů, věřím, že by ten postup vyjít mohl. Ale bude to ještě hodně těžké, nikdo vám na hřišti zadarmo nic nedaruje. Navíc hrajeme dvakrát venku, ale stejné to mají i naši konkurenti. Takovým mým přáním je, aby na náš poslední domácí zápas s Vyškovem přišlo do Stovek co nejvíce diváků. Fanoušci jsou totiž našim dvanáctým hráčem a strašně klukům pomáhají,“ svěřil se s přáním do domácí derniéry trenér MFK Jan Žižka.

Jan Žižka (trenér Frýdku-Místku): Bylo to naše zasloužené vítězství. V prvním poločase, ale vlastně i v tom druhém, jsme soupeře do žádné vážnější situace nepustili. To, že jsme vyhráli s další nulou vzadu jen dokazuje, jak kvalitní defenzívu na jaře máme. Vstřelili jsme dva góly, v tom jsme byli lepší oproti soupeři. Byly tam ale samozřejmě pasáže, kdy soupeř dobře kombinoval, ale my na něj byli dnes velmi dobře nachystáni.

Filip Smékal (trenér Petřkovic): Chtěli jsme si opět dokázat, že se špičkou umíme zahrát. Bohužel kvalita na naší straně tentokrát nebyla. Opět jsme soupeře nechali jít do vedení, sami se dostali pod tlak a i ve zbytku zápasu byl Frýdek lepší. Kromě jediné šance jsme nic neměli, soupeř toho zahodil víc. Přehrál nás a zaslouženě vyhrál.