FK Frýdek-Místek - SK Líšeň 2:2

Souboj dvou týmů z popředí třetiligové tabulky skončil nakonec smírem. O zisk ceného bodu se postaral v samém závěru střídající Vašek Mozol, který proměnil pokutový kop.
24.kolo (11.5.2019) | Stovky
FK Frýdek-Místek - SK Líšeň
2:2

Duel s podzimním mistrem MSFL přinesl snad všechno, co by fotbal měl divákovi nabídnout. Nouze totiž nebyla jak o góly, což je kořením samotného fotbalu, tak i o dramatičnost zápasu, emoce, žluté i červené karty, proměněné či neproměněné penalty. Pojďme se tedy postupně vrátit k sobotnímu zápasu.

Hned na úvod přišla série rohových kopů Valcířů, jenže po jednom z nich se k míči dostal brankář Vítek, jeho dlouhý výkop mířil na Smejkala, kolem kterého se v té chvíli rojila trojice fotbalistů v bílém. Přišlo však nedorozumění našich zadních řad a tak Smejkalovi nezbývalo nic jiného, než ve 4.minutě gólem do prázdné branky přerušit naši dlouhatánskou sérii bez obdržené branky (ta se zastavila na čísle - 887 minut!!). "Ten brzký gól nás na chvíli srazil. Chtěli jsme od začátku být aktivnější, jenže si po naší standardce necháme dát gól. To byla hrubá chyba," mrzelo domácího trenéra Jana Žižku.

O pět minut později mohlo být srovnáno. Hloch dlouhým nákopem za obranu soupeře našel zcela volného Varadiho, leč náš nejlepší střelec v sezoně nedokázal levačkou přehodit vyběhnuvšího gólmana Líšně. Ve 26. minutě mohli jít Brňané již do dvoubrankového vedení. Sudí Denev posoudil střet brankáře Kofroně s Minaříkem jako nedovolený a pískala se penalta. Zodpovědnost na sebe vzal hostující Demeter, jenže jeho střela pravačkou zcela minula naší branku. Moment, který následně naše hráč nakopl.

Ve 33. minutě se po Hýblově centru dostal na zadní tyči k zakončení Hruška. Ten ale ještě hlavou nemířil přesně. Chvíle frýdeckého mladíka přišla o pár vteřin později. To mu parádně naservíroval míč Varadi a Hruška střelou do prázdné branky srovnává ve 35. minutě stav na 1:1. Čtyři minuty před přestávkou Stovky jásaly znovu. Varadi uvolnil na levé straně hřiště Hýbla, ten našel před brankou Hrušku, který opět skóroval do prázdné branky. Gól ale uznán nakonec Valcířům nebyl, jelikož naběhnutí našeho krajního obránce bylo o chlup ofsajdové. Ve 44. minutě se skóre měnilo potřetí. Líšeňský gólman Vítek dalším dlouhým nákopem poslal na zteč své spoluhráče, k míči se dostal kapitán Krška (mimochodem český reprezentant v malé kopané) a z jeho pohotové přihrávky těžil Minařík - 1:2. "Strašná škoda, vždyť my v té chvíli měli tlak, dali jsme i gól, který bohužel nebyl uznán a pak z následné akce inkasujeme. Přitom jsme hráčům říkali, ať si na Krškovy průnikové přihrávky dají pozor," kroutil hlavou frýdecko-místecký trenér.

V samém úvodu prokázal zbytečnou nedisciplinovanost hostující útočník Machálek. Ten nejprve při atakování fauloval obránce Bialka, za což ve 48. minutě uviděl od hlavního rozhodčího žlutou kartu. Ze hry uplynulo jen pár desítek vteřin a na půlicí čáře znovu došlo na souboj Bialka s Machálkem, kdy líšeňský forvard použil ve výskoku svůj loket. Následoval jasný trest, druhá žlutá karta, následně červená a hosté prakticky celý druhý poločas museli odehrát v oslabení. Valcíři se pak na dlouhou dobu usadili na hostující polovině, kýženou druhou branku ne a ne dát. Blízko tomu byl v 81. minutě Varadi, který z levé strany pelášil na brankáře Vítka, ten mu však včasným vyběhnutím šanci na lepší zakončení zmařil.

Vyvrcholení přišlo v samém závěru utkání. Mozol z kruhu poslal míč do vápna hostů, kde obránce Černín zahrál rukou. Pískala se druhá penalta v zápase. Míč si vzal do rukou Mozol, který poslal hostujícího gólmana do opačného rohu branky - 2:2. Následné čtyři minuty prodloužení už další změnu skóre nepřinesly, a tak se zápas o přední příčky třetiligové soutěže skončil remízou. "Bod musíme brát, podle mě je to zasloužená remíza. Co mi tam dnes chybělo, tak určitě přesnější předfinální a finální fáze. Vždyť jsme skoro celý druhý poločas hráli proti oslabenému soupeři. S tím bychom si měli určitě poradit lépe. Když k tomu připočtu tu penaltu, tak jsme Líšni doslova ty góly nabídli. I tak musím ale kluky pochválit. Snažili se a bojovali až do konce, kde následně zaslouženě i vyrovnali," dodal Žižka.

Mistrovské utkání s Líšní nemělo pouze soutěžní nádech, ale bylo také součástí velmi dobré a chválihodné akci. Fotbalový klub MFK Frýdek-Místek se rozhodl věnovat frýdecko-místeckému Dětskému domovu Na Hrázi 20 Kč z každé zakoupené vstupenky. Na zápas s Líšní dorazilo do Stovek 913 platících diváků, což v součtu udělalo krásných 18 260 Kč. To však nebylo vše. Částkou ve výši 5 000 Kč přispěli shodně také fanoušci Lipina Ultras a cestovní kancelář MLK Tours Mariana Klabníka. Všem strašně moc děkujeme!!

Jan Žižka (trenér Frýdku-Místku): Bod určitě bereme. Podle mě asi zasloužená remíza, kdy se nám podařilo vyrovnat až v samém závěru. Bodově tedy nikdo nikomu neodskočil, jen nás může mrzet, že s Líšní máme horší vzájemnou bilanci. Jinak zápas byl pro diváky určitě atraktivní. Nebránilo se jen, hrály oba týmy.

Miloslav Machálek (trenér Líšně): Hráčům musím poděkovat za statečný výkon navzdory řízení zápasu, které podle mého soudu nebylo až tak objektivní. Posuzování agresivity obou týmů, či trestání za fauly, bylo odlišné. Vyloučení mého syna bylo také zvláštní. Nicméně podíl na tom, že jsme tu nevyhráli, nesli i naši hráči. V první půli jsme měli využít šance a mohli jsme jít do kabin s tříbrankovým náskokem, který by byl snadněji uhájitelný po změně stran.“