FC TRINITY Zlín B - FK Frýdek-Místek 3:0

V prvním jarním mistrovském utkání se Frýdek-Místek střetl s rezervou Zlína. Domácí celek vedl po poločase 2:0 díky penaltám Silného. Ve druhé části skóre navýšil Kovinič a Lipina si tak odvezla prohru 0:3. Po úderu do hlavy navíc zkolaboval Marek Kostka. Příští zápas odehrají Válcovny doma 11. března s Hlučínem.
18.kolo (5.3.2023) | UMT Vršava
FC TRINITY Zlín B - FK Frýdek-Místek
3:0

Videosestřih utkání zde.

Do dnešního utkání nastoupilo za Zlín několik hráčů z A-týmu, zatímco Lipina přišla v rámci zápasu o další dva hráče a od úvodu to bylo znát. Bohužel už v šesté minutě došlo ke střetu Marka Kostky s protihráčem, ze kterého byl frýdeckomístecký hráč otřesený, ale v zápase pokračoval. Ve 28. minutě se právě Kostka dopustil nedovoleného zákroku uvnitř pokutového kopu. K penaltě se postavil někdejší kanonýr Kroměříže či Líšně Jan Silný a poslal domácí do vedení - 1:0. O chvíli později Marek Kostka na hrací ploše zkolaboval a byl s otřesem mozku převezen do nemocnice.

Ve 39. minutě přišel další nedovolený zákrok uvnitř vápna, kterého se tentokrát dopustil Barkov a sudí Ogrodník znovu odpískal pokutový kop. Ten si vzal opět na starost Jan Silný a ani tentokrát se nemýlil - 2:0. Válcovny tak šly do poločasové přestávky s dvoubrankovou ztrátou. „První poločas opatrnější z obou stran, kdy jsme věděli, že soupeř na nás naleze, takže jsme měli v plánu hrát jednodušeji a podržet míč nahoře. To se nám ale moc nedařilo. Poté přišly dva okamžiky, ze kterých domácí vytěžili dvě penalty a následně dva góly. Za mě hlavně druhý okamžik byl od arbitra velmi necitlivý," řekl k první půli trenér Lipiny.

Ve druhé části zápasu Frýdek-Místek pozměnil své rozestavení a vytvořil si dvě nadějné šance. Ani jedna ale neskončila kontaktním gólem, nýbrž se v 74. minutě po standardní situaci dostal k odraženému balónu Nedeljko Kovinič a gólman Gergela potřetí kapituloval - 3:0. „První zápas se nám personálně sesypal jak domeček z karet. Teď je potřeba se dát dohromady a v dalším zápase uspět," řekl k zápasu trenér Pištěk.

Jan Jelínek (FC Trinity Zlín B): „Hráčům soupeře přeji brzké uzdravení, nicméně my jsme se soustředili sami na sebe. Kluci z áčka dobře zapadli, odvedli poctivý výkon a jejich přínos byl znatelný. Navázali jsme na vydařenou generálku proti Slovácku. Dařilo se nám chodit do rychlých kontrů, byli jsme nebezpeční směrem dopředu, vzadu jsme odvedli koncentrovaný výkon a soupeři jsme povolili jednu dvě nebezpečnější akce. Věřím, že podobným způsobem se budeme prezentovat i v dalších zápasech, toto je cesta. Třikrát jsme se prosadili, to hodnotím pozitivně. Mínusem jsou ale nedotažené akce ze hry, protože několikrát jsme šli do slibných přečíslení, vypracovali jsme si řadu příležitostí, ani jednu jsme však nedotáhli do úspěšného konce. Na tom musíme zapracovat.“

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Zápas hrůzy. Tak jak jsme celou přípravu absolvovali bez zranění, nyní jsme si to všechno vybrali v prvním zápase. V týdnu odpadli dva hráči a v rámci zápasu další dva, což je pro nás v aktuálním stavu nenahraditelné. Hlavně doufáme, že bude v pořádku Marek Kostka, který po úderu do hlavy na hřišti zkolaboval. Držíme pěsti. K zápasu samotnému. První poločas opatrnější z obou stran, kdy jsme věděli, že soupeř na nás naleze, takže jsme měli v plánu hrát jednodušeji a podržet míč nahoře. To se nám ale moc nedařilo. Poté přišly dva okamžiky, ze kterých domácí vytěžili dvě penalty a následné dva góly. Za mě hlavně druhý okamžik byl od arbitra velmi necitlivý. Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení a hra se výrazně zvedla. Bohužel jsme naše dvě dobré šance nevyužili a domácí nás potrestali ze standardní situace a následného odraženého míče. Kluky rozhodně nebudu po tomto duelu hanit, ale samozřejmě si musíme zdůraznit některé věci. První zápas se nám personálně sesypal jako domeček z karet. Teď je potřeba se dát dohromady a v dalším zápase uspět.“