SK Hranice - FK Frýdek-Místek 2:1

Dlouhá šňůra bez porážky našla svůj konec v Hranicích. Frýdeckomístecké sice poslal do vedení Tomáš Hykel, ale před poločasem srovnal Michal Kuchař. Ve druhé půli padla pouze jedna branka, o kterou se postaral z pokutového kopu Jakub Rolinc. Válcovny tak podlehly Hranicím, stejně jako v letní přípravě, 1:2.
4.kolo (27.8.2022) | Žáčkova
SK Hranice - FK Frýdek-Místek
2:1

Hranice v minulé sezóně ovládly Divizi E a už v letní přípravě ukázaly, že budou pro Frýdeckomístecké nepříjemným soupeřem, neboť zrovna na Stovkách dokázaly zvítězit poměrem 2:1. Jednalo se ovšem o přátelské utkání, ve kterém moc nezáleží na výsledku, ale na výkonech jednotlivých hráčů. Do dnešního zápasu vstoupila Lipina velmi aktivně, ale pokus Patrik Rubého po pár minutách od výkopu skončil v boční síti. V sedmé minutě se znovu dostal ke střele Rubý, ale jeho tvrdá rána slabší nohou letěla doprostřed brány Štěpána Spurného.

V jedenácté minutě musel Michael Gergela vytáhnout zákrok proti zakončení z bezprostřední blízkosti. O sedm minut později se Tomáš Hykel dostal k odraženému míči, ale jeho pokus vyrazil gólman Hranic vedle své svatyně. Tlak Frýdku-Místku nadále sílil a ve 21. minutě se otevřel brankový účet zápasu. Zapsal se do něj právě Tomáš Hykel, jenž dostal přihrávku z levé strany od Mariána Kovaříka a zakončil za záda gólmana. Po odmlčce od šancí získaly Hranice dvě minuty před poločasem rohový kop, který letěl na zadní tyč, kde se balón odrazil k noze Michala Kuchaře a ten zakončil k pravé tyči.

Do druhé půle neudělal ani jeden tým žádnou změnu a hrálo se takřka od začátku. Šest minut po výkopu druhého poločasu přežily Válcovny velkou příležitost Hranic, která vznikla znovu po standardní situaci, ale přízemní střelu z odraženého balónu skvěle vykryl brankář Gergela. V 56. minutě se Pavel Zupko opřel do míče z voleje, ale jeho pokus z dvaadvaceti metrů těsně minul pravou tyč domácí konstrukce! V 63. minutě šel Jan Nevřela do souboje uvnitř vápna velmi nešťastně a soupeř získal pokutový kop. Ten si vzal na starost Jakub Rolinc a proměnil jej razantní střelou k levé tyči.

Dvacet minut před koncem zahráli Frýdeckomístečtí standardní situaci signálem na Rubého, ale jeho rána z první letěla pouze nad svatyni Hranic. Ke konci utkání směřoval Frýdek-Místek své síly dopředu a Michal Gergela tak měl plno práce při rychlých protiútocích soupeře, kdy musel předvést minimálně tři skvělé zákroky. Válcovny se snažily vytvořit tlak uvnitř šestnáctky soupeře, ale Hranice předvedly velmi pečlivou defenzívu a do žádné velké šance už naše mužstvo nepustily.

Robert Pištěk (FK Frýdek-Místek): „Série neproher je u konce. Že to přišlo zrovna nyní mě štve, protože nemůžu říct, že by nás soupeř porazil, ale porazili jsme se vyloženě sami. Zápas jsme měli mít pod kontrolou již v první půli. Kdybychom vedli o tři branky, nikdo by se nemohl divit. Bohužel na kdyby se nehraje a my jedeme domů bez bodů. Jednou musí prohrát každý tým, ale my to chceme odčinit už ve středu proti Kvítkovicím."