FK Frýdek-Místek - MFK Vítkovice 0:2

První zápas v letošním roce mužům výsledkově nevyšel. Na úvod zimního turnaje Tipsport liga jsme podlehli Vítkovicím 0:2.
(18.1.2017) | Stovky
FK Frýdek-Místek - MFK Vítkovice
0:2

Naši fotbalisté mají za sebou vstup do zimního turnaje Tipsport liga. Zatímco pro Vítkovice to bylo již poslední utkání základní skupiny, Valcíři po týdenní tvrdé přípravě šli do hry poprvé.

A na hřišti byla větší rozehranost Ostravanů přeci jen znát. Hlavně v prvním poločase, kdy si náš soupeř vypracoval daleko více brankových příležitostí. Na domácí straně stojí za zmínku pouze nepodařený centr Nworaha, který se otřel o pravou tyč Květonovy branky. To vítkovický útočník Marián Kovařík mohl v první pětačtyřicetiminutovce skórovat hned třikrát. V 5. minutě zakončoval levačkou vedle naší branky, v 19. minutě mu střelecky pokus zblokovala naše defenzíva a ve 22. minutě mu zhatil radost výborným zákrokem brankář Prepsl.

Po změně stran dal trenér Miroslav Nemec příležitost dalším sedmi hráčům. "Je jasné, že jsme chtěli uspět. Jdeme do každého zápasu s cílem vyhrát. Co mě však potěšilo, tak, že jsme měli možnost dát příležitost zahrát si všem hráčům, které jsme chtěli vidět ve hře," svěřil se po utkání kouč Valcířů. Domácí jedenáctka měla herní převahu, tu však gólově vyjádřit nedokázala. Naopak sama po chybách v defenzívě dvakrát inkasovala. Poprvé tak bylo ve 48. minutě, kdy Prepsla překonal Pavelka. Druhý gól pak hosté přidali po hodině hry, kdy si na Řezáčovo přiťuknutí naběhl Szotkowski a tvrdou ranou k tyči rozhodl o výhře svého celku. "Sportovně musím uznat, že Vítkovice byly lepší a jejich výhra je zasloužená. My na začátku druhého poločasu doplatili na takové taktické chyby v obraně. To rozhodlo," řekl Nemec.

Pro Vítkovice je to tak druhé turnajové vítězství a nyní mají k účasti ve Final Four nejblíže. Valcíře už v sobotu čeká další vystoupení v Tipsport lize, tentokráte bude našim soupeřem slovenský Poprad. Utkání má výkop stanovený na 11.00 hodin.

MFK FRÝDEK-MÍSTEK - MFK VÍTKOVICE 0:2 (0:0)

Branky: 48. Pavelka, 61. Szotkowski. Rozhodčí: Dubravský – Paták, Batík. Bez karet. Diváci: 80.

Frýdek-Místek (1. pol.): Prepsl – Ilko, Literák, Hamšík, Ridel – M. Fukala - Šafner, Termanowski, Palatický, Nworah – Đurić. (2. pol.): Prepsl – Švrček, Berežný, Klabník, Fertaľ – Ilko, Šichor, Byrtus, Termanowski, Vyskočil – Đurić. Trenér: Miroslav Nemec.