FK Frýdek-Místek - SFK Vrchovina 4:1

F r ý d e k-M í s t e k - Ani ve druhém domácím utkání Valcíři nezaváhali. Ve 3. kole MSFL si poradili v poměru 4:1 s týmem Vrchoviny. Vítězství se však nerodilo jednoduše, první půle se nám příliš nevydařila a soupeř nás trápil. V druhém dějství už to však byla jiná káva a třemi brankami jsme soupeře zlomili.
3.kolo (18.8.2018) | Stovky
FK Frýdek-Místek - SFK Vrchovina
4:1

Těsně před utkáním se do kádru povedlo dopsat duo Tomasz Gomola a David Dendis. Oba dva byli připraveni na lavičce náhradníků. Do základní sestavy naopak poprvé v sezóně nakoukl obránce Honza Ciesarík. Začali jsme skvěle. Už ve třetí minutě málem využil zaváhání Jurana Varadi, nicméně v gólové radosti mu zabránil obránce, který zblokoval jeho zakončení. Dále jsme se ale drali do ofenzivy. V poměrně otevřeném utkání ale hrozili i hosté. V 9. minutě vystrašil Stovky Duba, jeho lob ale skončil nad bránou.

Na druhé straně pak zastavilo hlavičku Literáka břevno. I nadále se hrálo nahoru dolů, což znamenalo častá okénka v obranách, i v té naší. Vrchovina se mnohdy dokázala až příliš snadno propracovat do šancí, a tak musel svoji aktuální skvělou formu ukázat i brankář Mrozek. Ve 20. minutě uvedl do praxe svoji hbitost a po rohu zabránil jít hostům do vedení. Soupeři však poměrně rychle začaly narůstat křídla a z úvodní převahy Valcířů nic nezbylo. Naopak, tým z Vysočiny začal utahovat šrouby. Ve 25. minutě si musel gólman Frýdku po řadě centrů připadat jak na horské dráze.

Po tlaku Vrchoviny však přišla ta nejlepší odpověď. Hruška sice před vápnem mohl střílet, ale rozhodl se ještě míč posunout na křídlo Strnadovi. Ten našel přesným pasem na zadní tyči Adama Varadiho, který nás ve 26. minutě poslal do vedení. Hosty to nicméně nijak nesrazilo. Ve 34. minutě srovnal po rohovém kopu hlavou Ondřej Vícha. Právě roh nám vedení mohl vrátit vedení zpět. Varadi však místo druhého gólu orazítkoval tyč.

Druhý poločas už nenabídl takový "šrumec" na obě strany. Trenér Žižka do 59. minuty vyčerpal všechna střídání a postupem času jsme začali získávat poziční převahu. Ale šance? To byly dlouho jen náznaky. Až do 67. minuty. To Hruška načechral centr do vápna, kde se parádním volejem trefil Patrik Strnad. Na druhé straně mohlo být vyrovnáno po obdobné parádě. Spektakulární zakončení Michala však skončilo těsně nad břevnem. Od této chvíle už jsme drželi hru ve svých otěžích, velmi nám také pomohla další gólová pojistka. Strnad našel v 74. minutě v malém vápně Adama Varadiho, který se prosadil hlavou z bezprostřední blízkosti a mohl slavit druhý zásah v utkání. Zápas už jsme dohrávali ve velké pohodě, čehož důkazem i trefa Tomasze Gomoly na konečných 4:1.

Jan Žižka (trenér Frýdku-Místku): Nechci být moc kritický, ale nemůžeme hrát tak, jako v první půli. Pětačtyřicet minut jsme prohospodařili. Že jsme vedli, to nic neznamená. O přestávce byla v kabině trochu důraznější promluva. Kluky jsme nabádali, že je třeba hru zklidnit, bylo to nervózní, utřepané. Bez pohybu se fotbal hrát nedá, neběhali jsme, nenabízeli jsme se. Druhý poločas už proběhl podle mých představ.

Richard Zeman (trenér Vrchoviny): První poločas jsme zvládli, kombinovali jsme, měli jsme dobrý nástup do utkání. Přestože jsme jako první inkasovali my, tak jsme se nepoložili a dokázali se do utkání vzápětí vrátit. Ve druhé půli už jsme na domácí nestačili. Soupeř získal půdu pod nohama, možná i po domluvě trenéra o přestávce. Vystřídáním hráčů a i díky standardním situacím zvýšil tlak. Věděli jsme, že Frýdek má silné standardky, Varadi, Literák, Gomola. My takové hráče nemáme a v šestnáctce jsme si nedokázali zjednat pořádek. Nakonec to skončilo naší vysokou porážkou. Musíme se z toho oklepat a soustředit se na domácí utkání, kde se pokusíme o první výhru.