FK Frýdek-Místek - FK Hodonín 1:0

F r ý d e k-M í s t e k - Jediný gól rozhodl domácí utkání s Hodonínem. Ve 33. minutě nás poslal do vedení Tomasz Gomola a soupeř již nedokázal reagovat. Měl to stížené i tím, že od 56. minuty dohrával zápas bez vyloučeného Mareše.
10.kolo (6.10.2018) | Stovky
FK Frýdek-Místek - FK Hodonín
1:0


Komentář

Do utkání s Hodonínem vstoupili Valcíři se změnami v sestavě. Michal Švrček se vrátil ze středu hřiště na pravý kraj obrany, po třech utkáních se v bráně objevil Richard Mrozek. Od začátku také nastoupil útočník Tomasz Gomola. Dlouhé minuty jsme se však v první půle hledali. Kombinace, jiskra, šance, to vše bylo na straně Hodonína. Mrozek se tak nenudil. V 11. minutě se před ním zjevil Mareš, jedovku však náš gólman dokázal vykrýt. Méně práce už pak měl o chvíli později s pokusem Sasína.

Zažehnout "oheň" se nám podařilo až naší silnou zbraní. Ve 33. minutě jsme byli důrazní ve vápně, gólman Petráš míč vyboxoval a v následném závaru si míč našel Tomasz Gomola. Nevymýšlel žádné složitosti a napálil míč pod břevno. Zbytek půle už patřil nám. Nejprve málem překvapil střelou na bližší tyč gólmana Ciesarík, následně se zaskvěl Petráš proti hlavičce Varadiho. V 45. minutě pak zázračně lapil šanci Gomoly i Literáka. To vše po standardních situacích!

Soupeř by si v druhé půli dělal zálusk na vyrovnání, to je jasné. V 56. minutě se však na výlet vydal Literák a v cestě na brankáře Petráše jej zastavil nedovoleně Mareš. To znamenalo jediné, červenou kartu a tudíž notné komplikace pro Hodonín, nám naopak klidnější život.

Žádnou větší převahu to však neznačilo, byť bez možností jsme nezůstali. V 66. minutě se vydal na sólovou jízdu Vokoun, byla z toho slibná akce, na jejímž konci byla střela nad Gomoly. V 69. minutě dal o sobě také vědět nejlepší střelec MSFL. Varadimu však zkazil radost dobrým zákrokem gólman, následnou dorážku pak poslal Dendis mimo bránu.

Kýžená pojistka však nepřicházela, a tak měl Hodonín stále naději. K žádné větší šanci se však nepropracoval, můžeme zmínit pouze střelu střídajícího Diona, s kterou však neměl Mrozek výraznější problém. My jsme naopak mohli využívat otevřené obrany hostů, bohužel se nám žádná z akcí nepovedla dotáhnout. V závěru se vydal útočit i brankář hostí Petráš, což mohl potrestat Varadi, z větší dálky však prázdnou bránu minul.

Ohlasy trenérů

Jan Žižka (Frýdek-Místek): Mohu být maximálně spokojený pouze se třemi body. Výkon nebyl podle mých představ. Nemůžeme se takhle prezentovat proti oslabenému soupeři. Pořád si říkáme, ať hrajeme aktivně a vždy musí uběhnout nějaký čas, v tomto případě půlhodina, než tak začneme hrát.