Club Os Turnforening - FK Frýdek-Místek 0:1

Ve druhém přípravném utkání v tureckém Beleku porážíme norský celek Club Os Turnforening 1:0.
(1.3.2019) | Belek (Turecko)
Club Os Turnforening - FK Frýdek-Místek
0:1

Valcíři mají za sebou druhé vystoupení na svém herním soustředění v tureckém Beleku. Tentokráte trenéři Jan Žižka a Josef Sláma dali příležitost "mladým puškám" a ty nad houževnatým norským soupeřem zvítězili 1:0.  O jediný gól zápasu se v 72. minutě postaral po krásné Kutáčově akci záložník Vychodil. O pět minut dříve musel brankář Lipiny Kalina čelit pokutovému kopu, který však soupeř kopl do tyče.

"V prvním poločase byla hra vyrovnaná," začal s hodnocením utkání asistent trenéra Josef Sláma. "Co se týče našeho soupeře, tak ten byl aktivní a důrazný v osobních soubojích. Šancí bylo ale na obou stranách minimum. Ve druhé půli jsme hru zlepšili a začali se dostávat do brankových příležitostí. Mladí hráči, kteří dostali příležitost, celkově určitě nezklamali. Nám pak pomohly příchody zkušených hráčů, kdy jsme hru začali ovládat a zaslouženě jsme se také ujali vedení. To jsme následně udrželi až do samého konce střetnutí," uzavřel Sláma.

Herní část uzavřou Valcíři v sobotním dopoledni. I třetí utkání totiž doznalo změny času výkopu. S běloruským prvoligovým celkem FC Luch Minsk se střetneme již v 9.00 hodin SEČ (11.00 h času tureckého). Takovou pikantností je zpráva, že pro Minsk se jedná vlastně o generálku před jejich pohárovým střetnutím s BATE Borisov.

Pokud chcete zhlédnout krátká videa ze zápasové přípravy, nástupu na utkání, ale také třeba i zahozenou penaltu soupeře, či vítězný pokřik Valcířů, koukněte na naše facebookové stránky MFK F-M.

Josef Sláma (asistent trenéra Frýdku-Místku): Norové měli tým velmi běhavý a důrazný. Měli jsme problém v osobních soubojích, kdy jsme spoustu z nich prohrávali. Kluci se ale postupem času zlepšili, i ve hře se začalo dařit lépe. Přeci jen ta konfrontace s cizími mužstvy je o něčem jiném a pro naše mladé hráče to byla obrovská škola. Druhý poločas se už hrál spíš v naší režii, soupeře jsme do ničeho vážnějšího nepustili.