Púchov jsme opět neporazili.
(8.7.2017) | Ladce
MŠK Púchov - FK Frýdek-Místek
1:1

Čtvrtý přípravný zápas, tentokrát se slovenským soupeřem, jsme nezačali špatně. Po úvodním mírném tlaku dostal Valcíře do vedení v 11. minutě Adam Varadi - 0:1. Míč jsme měli více na kopačkách, ale znovu zahrozit se nám nepovedlo. V 16. minutě zazvonila nečekaně pravá tyč Mihálkovy branky po střele domácích zpoza šestnáctky! Dále jsme měli o něco více ze hry a ve 28. minutě po přiťuknutí Šumského se do samostatného úniku řítil Varadi, ale brankář domácích jej vychytal! Ve 38. se dostali do šance domácí a technickou střelou se snažil jeden z hráčů Púchova vyzrát na našeho gólmana, ten však krásně tuto ránu zlikvidoval. V závěru poločasu to byli opět domácí, kteří zahrozili přízemní střelou, ale Mihálek zasáhl včas u pravé tyče a vyrazil na roh.

Do druhého poločasu prostřídali naši trenéři. Odešli Bilič, Varadi a Ondráček, které nahradili Švrček, Slaninka a nově zkoušený hráč Lukáš Motal ze Znojma, který má za sebou i osm startů v první lize za Zlín. Hra již neměla takový spád a víceméně to byli domácí, kteří byli o něco aktivnější. V 60. minutě došlo k dalšímu střídání v našich řadách, odešli Šumský s Grussmannem a přišli Willwéber a Spasojevič. V 64. minutě měl druhou branku na kopačkách Kovařík, který si zpracoval na pravé straně šestnáctky Krčulův nákop za obranu, ale domácí brankář včasným vyběhnutím Kovaříkovi skórovat nedovolil. V 83. minutě měli velkou příležitost domácí, ale netrefili branku. Ihned poté se dostal k míči vlevo Švrček, který poslal do šance Veličku, který nahradil zraněného Slaninku, ale opět dobře zasáhli domácí obránci společně s brankářem. A v 89. minutě se domácím povedlo vyrovnat, střela asi z osmnácti metrů zapadla do Mihálkovy branky. Hned po rozehrání se uvolnil na pravé straně Kovařík, dostal se až do vápna, zpětnou přihrávkou našel na penaltovém bodě úplně volného Willwébera, který však při zpracování míče upadl a bylo po šanci. Zápas skončil tedy nerozhodně.