MFK Vítkovice - FK Frýdek-Místek 5:0

Fotbalistům Frýdku-Místku se na hřišti Vítkovic vůbec nedařilo, inkasovali potupných pět branek.
13.kolo (27.10.2017) | MěS Vítkovice
MFK Vítkovice - FK Frýdek-Místek
5:0

V páteční předehrávce 13. kola FNL na půdě Vítkovic obdrželi Valcíři nepopulárního bůra. Úvod zápasu tomu nijak nenasvědčoval. Oba týmy hrály ze zabezpečené obrany. V 10. minutě vystrčily růžky poprvé domácí. V rohu hřiště se Mrázek obratně zbavil dvou našich obránců a předložil míč do tutovky Mišinskému, ten jí však pohrdl a branku přestřelil! V 19. minutě udeřilo poprvé. Po našem faulu na Motyčku, zhruba dvacet metrů od naší branky, si míč postavil Vladimír Mišinský a technickou střelou přes zeď nedal Bučkovi šanci – 1:0! Ve 22. minutě se osmělili naši hráči, ale pěkná střela Šumského jen těsně minula tyč Květonovy branky! 36. minuta přinesla druhou branku domácích. Po hezké akci, kdy Prajza dostal míč kolmicí za naše obránce do šestnáctky, všiml si ještě na druhé straně malého vápna volně stojícího Mrázka, který míč dopravil do odkryté branky – 2:0! Vítkovičtí se uklidnili a do konce poločasu nám téměř nepůjčili míč!

Do druhého poločasu nenastoupili již v dresu Lipiny Kovařík s Ondráčkem, které nahradili Krčula a Velička. Valcíři začali mírným tlakem a ve 47. minutě si vypracovali první větší šanci. Literák nahrával na malé vápno Varadimu, tomu však ve skluzu chybělo pár centimetrů k tomu, aby míč zasáhl a uklidil jej do sítě! Téměř všichni lipinští hráči se začali přesouvat na polovinu domácích, ale opět zůstávala v obraně okýnka, do kterých nejdříve ve 48. minutě pronikl Kučera, ale Bučka neprostřelil. V 50. minutě to ale právě Kučerovi již vyšlo, utekl po naší levé straně až do vápna a i přesto, že u něj byli dva naši obránci a domácí hráč byl v úhlu, prostřelil nejen je, ale i Bučka – 3:0! Vítkovicím se dařilo v poklidu bránit. Naši hráči nenašli recept na to, jak se dostat na dostřel Květonovy branky. V 60. minutě se začal rodit debakl, kdy opět Jakub Kučera, který z levé strany trefil síť naší branky po čtvrté – 4:0! V 70. minutě mohl korigovat Petr Literák, ale jeho hlavičku o zem, po zahraném rohovém kopu, Květon chytil bez obtíží. S blížícím se koncem zápasu se již Vítkovice nikam nehnaly, ale brejky měli stále nebezpečné. A v 90. minutě pečetil výsledek krásnou ranou zpoza šestnáctky do šibenice Twardzik – 5:0!

Zápas se Lipině nevyvedl ani trochu. Vítkovicím naopak do branky spadlo téměř vše. Chtěli bychom moc poděkovat statečným fanouškům Lipiny, kteří na vítkovický stadion dorazili v hojném počtu a povzbuzovali i za nepříznivého vývoje.

Do konce podzimní části zbývají ještě tři kola, z toho dvakrát hrajeme ve Stovkách. Věřme, že si hráči neutěšený stav rozeberou společně s trenéry a zbylé zápasy nám fanouškům přinesou trochu radosti.

MFK VÍTKOVICE - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 5:0 (2:0)

Branky: 19. Mišinský, 36. Mrázek, 50. Kučera, 60. Kučera, 89. Twardzik. Rozhodčí: Marek – Ratajová, Melichar. ŽK: Motyčka, Kučera, Mišinský – Literák, Jovović. Diváci: 671.

Vítkovice: Květon – Prajza (71. Cverna), Mikula, Dramé, Twardzik – Kučera, Motyčka, Urbančok (77. Matěj), Vasiljev – Mišinský (80. Szotkowski), Mrázek. Trenér: Ludvík Grmela.

Frýdek-Místek: Buček – Švrček, Literák, Pielorz, Bilić (73. Jovović) – Biolek, Willwéber, Ondráček (46. Krčula), M. Kovařík (46. Chvěja) – Šumský – Varadi. Trenér: Josef Petřík st.

Ludevít Grmela (trenér Vítkovic): Klukům jsem dopředu říkal, že to bude nejtěžší soupeř z těch třech, které jsem tady prožil. Ale nám to vyšlo velmi dobře, byť mě hodně mrzela šance Vládi Mišinského z úvodu zápasu. Ale když to vezmu z globálu, hosté měli pár závarů před naší brankou, které jsme ubránili, naopak my jsme měli znovu dost šancí a navíc se nám neskutečně dařila střelba ze střední vzdálenosti. Podle mého názoru to tedy je naprosto zasloužené vítězství. Ale skóre musíme brát s rezervou, když počet inkasovaných branek narůstá, hráči to v hlavách balí a na hřišti se spíš hádají. Takový prostě ten fotbal je.

Josef Petřík st. (Frýdek-Místek): V tomhle utkání se podle mého v plné nahotě ukázaly problémy týmu. A jsou jak v ofenzivní, stejně tak i v defenzivní části. Navíc jsme dostali hodně gólů a to je, myslím, důvod k zamyšlení. V podstatě můžu jen pogratulovat domácím, kteří už i dobře vstoupili do utkání. Před zápasem jsem upozorňoval na to, že Vítkovice mají velmi dobré brejky, ty se nám však nepodařilo zastavit. Snažili jsme se třeba i střídáním naši hru oživit, ale to se nestalo. Také proto je výsledek takový, jaký je. A určitě je to pro nás zklamání.