PFC Krylia Sovetov Samara - FK Frýdek-Místek 1:0

Utkání s ruskou Samarou skončilo těsným vítězstvím soupeře.
(25.2.2019) | Belek (Turecko)
PFC Krylia Sovetov Samara - FK Frýdek-Místek
1:0


Komentář

Na úvod herní přípravy v tureckém Beleku se Valcíři střetli s ruským týmem Křídla Sovětů Samara. "Soupeř včera odehrál těžké utkání s kažašskou Astanou, takže proti nám postavil druhou jedenáctku. I tak ale proti nám stále hodně dobrý soupeř," zdůraznil trenér Frýdku-Místku, Jan Žižka. 

Ten poslal na hřiště téměř totožnou sestavu, která odehrála v pátek přípravné utkání s druholigovým Třincem. Pouze Jan Hruška nahradil na pravé straně obrany chybějícího kapitána Petra Literáka a v bráně odchytal celý zápas Zdeněk Kofroň. 

Utkání nakonec rozhodl jediný gól, který se soupeři podařilo vstřelit osm minut před přestávkou. Čtvrthodiny před koncem zápasu ještě uviděl po druhé žluté kartě červenou obránce Kaizar. "Nemuseli jsme ale hrát v oslabení, mohli jsme vystřídat," řekl Žižka. 

Nyní hráče čeká potřebná regenerace a od 19 hodin mohou využít bazén a masáže. "No a poté budou mít klidový režim," dodává s úsměvem kouč Valcířů.

Ohlasy trenérů


Jan Žižka (trenér Frýdku-Místku): Utkání bylo bojovné a kdo jej viděl, muselo se mu určitě líbit. Zápas měl totiž nasazení i fotbalovost, objevovaly se tam dobré prvky. Co nás ale bohužel trápí, tak je určitě koncovka. Nechci a ani se nemůžeme na to vymlouvat, ale soupeř měl takové dvě polostřely a nakonec se mu podařilo zvítězit. Každopádně nám střetnutí opět v něčem otevřelo oči, na tréninku se zaměříme na věci, které nás stále trápí. Já však pevně věřím, že to v dalších zápasech zlepšíme.


Fotogalerie