FC MAS Táborsko - FK Frýdek-Místek 2:2

Trefa obránce Oldřicha Byrtuse ze samého závěru zápasu znamenala konečnou remízu 2:2.
6.kolo (10.9.2016) | SA Soukenik
FC MAS Táborsko - FK Frýdek-Místek
2:2

Zatímco v minulém týdnu nás konečná remíza 2:2 v domácím duelu s Prostějovem mrzela, teď můžeme být za stejný výsledek z horké táborské půdy i rádi.

Na hřišti v Sezimově Ústí nezačali naši fotbalisté vůbec špatně. V nadějné pozici se hned v úvodu objevil kapitán Petr Literák, jeho hlavička ale jen o chlup minula domácí branku. Také na druhé straně hřiště nemířili táborští fotbalisté přesně. Do černého postupně nezamířili Džafić s Mrázkem, který dokonce nastřelil břevno. Ve 25. minutě už ale inkasujeme. Na centr ze strany si vyskočil albánský záložník v domácích službách Elvist Ciku a jeho hlavička skončila v naší síti - 1:0. Inkasovaný gól jakoby naše hráče polil živou vodou. Zásluhou zvýšené aktivity bylo i vyrovnání. To přišlo sedm minut před přestávkou, když se k míči dostal Šumský a nechytatelnou ranou srovnal skóre - 1:1. Už už to vypadalo, že tento stav vydrží i do poločasové přestávky. Jenže v nastaveném čase prvního dějství napálil neskutečně míč Džafić a domácí se znovu v zápase ujali jednobrankového vedení - 2:1.

Po změně stran si domácí fotbalisté hlídali hubený náskok, o který naštěstí v samém závěru přišli. Táborští nevěnovali při zakončení příliš pozornosti Oldřichu Byrtusovi, který míč napálil přesně k tyči - 2:2. Hosté v Čechách možná neukázali nejhezčí fotbal, každopádně podtrhli týmový charakter, kdy podruhé v krátkém sledu dokázali v závěrečných vteřinách nepříznivý výsledek alespoň srovnat. "Takový zápas se mi nehodnotí zrovna lehce. Soupeř hrál u nás na brejky a také i na standardky. My jsme šli zaslouženě do vedení a hra se vyvíjela dle našich představ. Frýdek se dokázal prosadit z první jejich šance. Přesto jsme si pak dokázali vytvořit další příležitosti. Závěr zápasu je pro mě obrovským zklamáním. Hráči nepochopitelně začali bránit výsledek, nic takového jsem po nich nechtěl. Měli jsme být stále aktivní a čekat na chybu soupeře, který by musel otevřít hru," čertil se po zápase domácí kouč Petr Frňka. I přes cennou remízu nebyl frýdecko-místecký trenér Miroslav Nemec s hrou svých svěřenců spokojen. "Odehráli jsme hodně špatné utkání. I tak jsme ale tady dokázali bodovat, tudíž jsme spokojeni. Domácí byli v prvním poločase jasně lepší a my můžeme být rádi, že spoustu svých šancí ještě zahodili. My jsme do druhé půle změnili rozestavení, což nakonec vedlo i k úspěchu, když jsme v samém závěru dokázali vyrovnat," hodnotil střetnutí Nemec, který se musel na Soukeníku obejít bez zkušeného útočníka Honzy Blažka. "Honza má problémy s kotníkem, proto jsme v sestavě posunuli výše Šumského. Stratil má stále ještě tréninkový deficit a Vyskočil se do tréninku zapojil pouhé dva dny před zápasem. V jeho případě jsme nechtěli jít do rizika dalšího zranění," osvětlil situaci s našimi útočnými hroty frýdecký trenér.

V příštím kole přivítáme v domácím prostředí slavnou Viktorii Žižkov. Souboj s Pražany se hraje ve Stovkách v sobotu 17. září od 17 hodin.

FC MAS TÁBORSKO - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 2:2 (2:1)

Branky: 25. Ciku, 45+2. Džafić – 38. Šumský, 88. Byrtus. Rozhodčí: Adámková – Pochyl, Vodrážka. ŽK: Javorek – Hykel, Byrtus, Švrček. Diváci: 473.

Frýdek-Místek: Prepsl – Byrtus, Literák, Klabník, Švrček – Berežný (46. Vyskočil) - Hykel, Šichor (75. Stratil), Willwéber, Petrović (56. Slaninka) - Šumský. Trenér: Miroslav Nemec.

Petr Frňka (FC MAS Táborsko): Takové utkání se mi nehodnotí lehce. Soupeř hrál na brejky a standardky. Zaslouženě jsme šli do vedení a hra se vyvíjela podle našich představ. Frýdek-Místek se poprvé dostal za půlku a dal nám gól... Přesto jsme si vytvořili další příležitosti. Závěr utkání je pro mě obrovským zklamáním. Hráči dost nepochopitelně začali bránit výsledek. Nic takového jsem nechtěl! Měli jsme hrát aktivně a chtěli jsme využít toho, že hosté budou muset hru otevřít.

Miroslav Nemec (MFK Frýdek-Místek): Odehráli jsme hodně špatné střetnutí. Přesto jsme získali bod, tudíž jsme spokojení. Soupeř byl v první půli jasně lepší a neproměnil několik šancí. Po prohraném poločase jsme změnili rozestavení, což nakonec vedlo k úspěchu, kdy jsme v závěru krásnou brankou vyrovnali.