Duel s Opavou rozhodl až druhý poločas. V něm jsme dostali dvě branky.
2.kolo (13.8.2016) | MěS Lipova
Slezský FC Opava - FK Frýdek-Místek
4:2

Vůbec první akcí se prezentovala domácí Opava, kdy se po Zapalačově rohovém kopu dostal k odraženému míči Kuzmanovič, ale jaho střela mířila těsně vedle naší branky. O chvíli později se do nadějné pozice dostali naši hráči. Opavský Fendrich špatně odkopl míč, svěřenci trenéra Nemce podnikli rychlý protiútok, ale Vyskočil ve slibné pozici neuspěl. Míč vzápětí doputoval k volnému Šichorovi, který dokázal balón dotlačit do domácí branky - 0:1.

Radost z vedoucí branky nám vydržela pouhé čtyři minuty. Po Jursově úniku se přes Grussmanna dostal k míči volný Kuzmanovič, který jej přepustil Pospěchovi a zkušený zadák opavského celku dokázal srovnat skóre - 1:1.

Domácí fotbalisté rázem ožili a jejich tlak začal nabírat na intenzitě. Ve 27. minutě našel Schaffartzik přihrávkou Čelůstku, který vyslal na zteč Kuzmanoviče. Ten naštěstí mířil vedle naší branky. O chvíli později založil útočnou akci zkušený Pospěch, ovšem ani Smola na našeho brankáře uspět nedokázal. Tentýž hráč se ale dokázal prosadit krátce před přestávkou, když těžil z přesného centru Jursy - 2:1. Valcíři se před poločasovou přestávkou vzdát rozhodně nehodlali. Nádhernou trefou totiž dokázal vyrovnat Šumský - 2:2.

Opava rozhodla zápas po změně stran. Kuzmanovič nejprve pálil z trestného kopu do tyče, avšak po souboji frýdeckého gólmana s domácí ikonou Pospěchem se v 57. minutě pískala penalta. Tu následně Schaffartzik proměnil, takže se Opavští dostali do hubeného vedení. Zlom nastal v 74. minutě. To míč putoval po ose Smola - Čelůstka - Janetzký a posledně jmenovaný upravil na konečných 4:2 pro domácí celek.

SFC OPAVA - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 4:2 (2:2)

Branky: 14. Pospěch, 42. Smola, 58. Schaffartzik, 74. Janetzký – 10. Šichor, 44. Šumský. Rozhodčí: Marek – Polák, Podaný. ŽK: Zapalač - Vyskočil, Nworah, Literák, Mihálek. Diváků: 2 122.

Opava: Fendrich – Pospěch, Simerský, Žídek, Čelůstka – Schaffartzik – Grussmann (71. Janetzký), Jursa (77. Mozol), Zapalač – Smola (89. Jurečka), Kuzmanovič. Trenér: Roman Skuhravý.

Frýdek-Místek: Mihálek – Švrček, Literák, Klabník, Petrović – Hykel, Šichor (68. Ruml), Šumský, Willwéber, Nworah (69. Slaninka) – Vyskočil (81. Krčula). Trenér: Miroslav Nemec.