Archiv článkůV prosinci 2018 vyšly tyto články:

2.12.Vždy je co zlepšovat, říká skromně Richard MrozekZdeněk PlánkaF r ý d e k-M í s t e k - Jen půl roku stačilo letní posile, Richardu Mrozkovi, aby si získala fanoušky ve Stovkách. Sedmadvacetiletý brankář za to vděčí svým výkonům, kdy několikrát tým výrazně podržel. Nicméně, co je pro povídání s Richardem specifické, je velká skromnost hbitého gólmana. V rozhovoru jsme pochopitelně hodnotili podzimní účinkování Valcířů v MSFL, ale také budoucnost dalšího působení brankáře v dresu Frýdku-Místku.
3.12.Přehled zápasů v týdnu od 26. 11. do 2. 12. 2018rsPřehled přípravných zápasů a halových turnajů týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 26. listopadu do 2. prosince 2018.
4.12. U14 pokořila Ondřejník!redakceF r ý d e k-M í s t e k - Celý podzim zápolila naše U14 se soupeři, poslední listopadový víkend však hráče čekala bitva s úplně jiným protivníkem. Rozhodli se pokořit Ondřejník, což se jim také nakonec povedlo.
4.12.U17 / Orel: Myslel jsem, že budeme výšeZdeněk PlánkaF r ý d e k-M í s t e k - Náš tým U17 přezimuje v Moravskoslezské dorostenecké lize na desáté příčce. Valcířům úvod sezóny příliš nevyšel, v závěru podzimu ale dokázali udělat úspěšnou zápasovou šňůru. Podzimní část jsme hodnotili s trenérem Karlem Orlem, který si představoval, že budou jeho svěřenci v tabulce výše.
6.12.Valcíři zakončí rok přípravou s TychyFRM - TYC 0:1, 0.kolo | Zdeněk PlánkaF r ý d e k-M í s t e k - Závěr roku zakončí A-tým Frýdku-Místku přípravným utkáním s polským druholigovým GKS Tychy. Výkop utkání je ve Stovkách na umělé trávě v pátek ve 12:00.
7.12.Přehled zápasů v týdnu od 3. do 9. 12. 2018rsPřehled utkání všech týmů MFK Frýdek-Místek v týdnu od 3. do 9. prosince 2018.
7.12.Příprava s Tychy? Těsná prohra, ale solidní výkonFRM - TYC 0:1, 0.kolo | Zdeněk PlánkaF r ý d e k-M í s t e k - Na závěr roku si Valcíři pozvali k přípravnému utkání polský druholigový Tychy. Oba týmy zkoušely v zápase hráče na zkoušku, z těsného vítězství se nakonec radovali hosté. Lipina se však prezentovala velmi solidním výkonem.
8.12.Žižka: Odehráli jsme dobré utkáníFRM - TYC 0:1, 0.kolo | Zdeněk PlánkaF r ý d e k-M í s t e k - Valcíři ukončili rok 2018 přípravným utkáním proti polskému Tychy. Soupeři jsme sice podlehli těsně 0:1, trenér Jan Žižka byl však s výkonem svých svěřenců spokojený.
10.12.​Blahuta: Tvrdý zápas? Aspoň si zvyknuFRM - TYC 0:1, 0.kolo | Zdeněk PlánkaF r ý d e k-M í s t e k - Byť jen v přípravě, záložník staršího dorostu Matyáš Blahuta si užil premiéru v A-týmu se vším všudy. Proti polskému Tychy nastoupil v základní sestavě a krom dobrého výkonu, si připsal i roztržené obočí. Náladu z povedeného utkání mu to však nezkazilo. Duelem proti Tychy korunoval pestrý podzim, kdy byl oporou U19 a zároveň navlékl národní dres v juniorské futsalové reprezentaci.
13.12.U16 / Raška: Důležitý je pro nás herní projevZdeněk PlánkaF r ý d e k-M í s t e k - Kategorie U16 měla na podzim v Moravskoslezské dorostenecké divizi nesnadnou úlohu, musela se totiž vypořádat s odchodem několika opor a popasovat se s mnohdy staršími soupeři. I přesto však především svými výkony nezklamala. Více už v povídání s trenérem U16 Kamilem Raškou.
15.12.Domácí halový turnaj U13: 2. a 4. místo a nejlepší gólmanredakceF r ý d e k-M í s t e k - Soutěžní podzim zakončila naše U13 v sobotu 8. prosince domácím halovým turnajem v Raškovicích. V kvalitně obsazeném turnaji se dva týmy Valcířů rozhodně neztratily, obsadily druhé a čtvrté místo. Lukáš Strack byl navíc vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.
17.12.Plán zimní přípravy 2019zpF r ý d e k-M í s t e k - V zimní přípravě na jarní část MSFL, pokud nepočítáme již odehraný zápas s Tychy, se Valcíři představí v osmi utkáních. První je naplánované na 26. ledna, kdy se Frýdek-Místek střetne s juniorkou Karviné. Nechybí ani druholigoví soupeři v podobě Prostějova, Znojma a slovenské Skalice. Generálku obstará 9. března duel s Opavou B.
20.12.U15 / L. Macíček: Chtěli jsme být do 6. místaZdeněk PlánkaF r ý d e k-M í s t e k - Naše kategorie U15 hraje nejvyšší fotbalovou soutěž v republice a čelí tedy velké konkurenci a kvalitě. Týmu se v úvodu podzimu dařilo, závěrem se naopak protrápil. Mladí Valcíři tak přezimují v Moravskoslezské žákovské lize na osmém místě. První část sezóny jsme hodnotili s trenérem Lubomírem Macíčkem.
22.12.PF 2019red
27.12.Silvestrovské derby nechybí ani v roce 2018redakceF r ý d e k- M í s t e k - Jak jinak zakončit rok 2018 než fotbalovým zápolením. Ani v poslední den pomalu odcházejícího roku totiž nebude chybět ve Stovkách tradiční Silvestrovské derby mezi Válcovnami Plechu a Slezanu.
28.12.Trenéři mládeže zakončili rok stolním tenisemredakceF r ý d e k-M í s t e k - Ještě před vánočními svátky proběhla tradiční ukončená trenérů mládeže, která se nesla v zápolení v turnaji ve stolním tenisu. Tomu nakonec kraloval symbolicky šéftrenér mládeže Roman Vojvodík.
28.12.Schäfer: Všichni se na derby těšímersPoslední zápas roku si ani jednou v jeho historii nenechal ujít brankář Svatopluk Schäfer. Legendární gólman Valcířů nebude na utkání chybět ani letos.
30.12.Silvestrovské derby "mladých" se hraje již posedmémb, rsUž zítra, na Silvestra, se diváci mohou těšit na sedmé Silvestrovské derby hráčů nad 35 let. Proti sobě se znovu postaví fotbalisté Válcoven a Slezanu.