Archiv článků

V srpnu 2022 vyšly tyto články:

4.8.V sobotu na Stovkách s rezervou Zlína!FRM - ZLB 2:2, 1.kolo | Michal RaškaMoravskoslezská fotbalová liga je skoro po dvou měsících zpět a Válcovny se v prvním kole utkají doma s rezervou Zlína. Ševci se v minulé sezóně pohybovali na spodních příčkách, ovšem poslední vzájemné utkání skončilo na půdě soupeře smírně 2:2. Úvodní výkop je naplánován na sobotu 6. 8. od 17:00 hod.
5.8.Co čekáme od nové sezóny? Chceme hrát fotbalMichal RaškaPředseda klubu FK Frýdek-Místek Bc. Radim Mamula se vyjádřil k následující sezóně. Zhodnotil vlastnosti aktuálního kádru, který byl doplněn novými posilami. Vystihl kvality hlavního trenéra a jeho asistenta. Poděkoval odcházejícím hráčům za bojovné zápasy v dresu Lipiny a zformuloval možné šance na návrat do druhé nejvyšší soutěže.
6.8.Kovařík zachránil bod s rezervou ZlínaFRM - ZLB 2:2, 1.kolo | Michal RaškaV prvním utkání Moravskoslezské fotbalové ligy se Frýdek-Místek utkal před domácími diváky s béčkem Zlína. Pravděpodobně tíha prvního ostrého utkání dopadla na lipinské hráče, a proto se hosté ujali vedení po půl hodině hry. Do šaten se ale o přestávce šlo za smírného stavu díky brance Dominika Konečného. Druhá část zápasu nabídla velké drama. Po hodině zápasu si vzali Ševci vedení zpět na svou stranu, ale v nastavení zachránil bod Marián Kovařík.
8.8.Přehled zápasů - 32. týdenMichal Raška V týdnu 8. 8. - 14. 8. se muži ve 2. kole MSFL představí na půdě Hlučína. Dorost v sobotu odstartuje mistrovskou část sezóny doma se Zlínem, ovšem U17 ještě ve středu odehraje generálku s Krásným Polem. Starší žáky čeká na začátku týdne polský Przemyśl. Nabitý program zakončí zápas s Porubou. U13 také prověří své síly s Przemyślem a následně se v neděli střetne s Bílovcem. U12 čeká pouze utkání s Bílovcem.
10.8.V pátek se Válcovny představí na půdě HlučínaHLU - FRM 0:1, 2.kolo | Michal RaškaVe 2. kole MSFL zavítá Frýdek-Místek do Hlučína, se kterým se utkal v přípravě. „Čeká nás kvalita v podobě týmu z Hlučína. Tomuto celku chceme vrátit porážku z přípravy a zopakovat velmi dobrý výkon z jara, kdy jsme dokázali zvítězit," řekl k nadcházejícímu utkání Robert Pištěk. Úvodní výkop zápasu je v pátek 12. 8. v 19:00 hod.
12.8.Lipina odjela z Hlučína s plným počtemHLU - FRM 0:1, 2.kolo | Michal RaškaV páteční podvečer odehráli frýdeckomístečtí muži utkání na půdě Hlučína. Po velmi dobrém výkonu, který okořenil jedinou brankou zápasu Marián Kovařík si Válcovny připisují do tabulky MSFL velmi důležité tři body v úvodu sezóny.
15.8.Ve středu MOL Cup s KozlovicemiFKK - FRM 2:3, 1.kolo | Michal RaškaPoté co Válcovny v předkole MOL Cupu jednoznačně postoupily přes Frenštát pod Radhoštěm, je nyní čeká souboj na půdě divizních Kozlovic. Utkání se mělo původně odvysílat na stanici ČT Sport, ale z neupřesněných důvodů byl tento přenos zrušen. Bezplatný stream ale bude k dispozici na facr.tv. Nutná je ovšem také bezplatná registrace. Úvodní výkop je naplánován na středu 17. 8. od 17:00 hod.
15.8.Přehled zápasů - 33. týdenMichal RaškaV týdnu 15. 8. - 22. 8. se nám v mládeži rozjíždí mistrovské zápasy na všech frontách. Muži se nejprve ve středu utkají v 1. kole MOL Cupu s Kozlovicemi. Následně v sobotu přivítají Vrchovinu. Starší a mladší dorost odcestuje na své zápasy do Holic, kde se utká s HFK. Rezerva dorostu pojede na opačnou stranu do Jablunkova. Starší žáci se představí doma s Vítkovicemi, zatímco mladší pojedou do Opavy. Rezervy žáků čekají zápasy v Bruntálu.
17.8.Po dramatickém utkání v Kozlovicích postupujeme!FKK - FRM 2:3, 1.kolo | Michal RaškaO velmi napínavé utkání se postaraly týmy Kozlovic a Frýdku-Místku v 1. kole MOL Cupu. První půle se svěřencům Roberta Pištěka vůbec nepovedla, neboť divizní celek šel do šaten o poločasové přestávce po brankách Galetky a Kaďorka ve vedení 2:0. Ve druhé půli ovšem dodal sílu Lipině krásným gólem Martiník a v nastavení srovnal střelou z přímého kopu Rubý. V prodloužení už se hrálo pouze na jednu bránu, kterou byla ta domácí. Tři minuty před koncem se prosadil zakončením o tyč Tomáš Hykel a poslal Válcovny do 2. kola.
18.8.V sobotu nás čeká VrchovinaFRM - VRC 3:1, 3.kolo | Michal RaškaPouze tři dny po těžkém pohárovém utkání, které Válcovny zvládly, přivítá Frýdek-Místek v domácím zápase Vrchovinu. „Čeká nás velmi houževnatý soupeř, který v pauze změnil trenéra a v prvních dvou kolech neprohrál," řekl k soupeři trenér Robert Pištěk. Úvodní výkop je naplánován na sobotu od 16:30 hod.
20.8.V deštivém počasí zůstaly tři body domaFRM - VRC 3:1, 3.kolo | Michal RaškaStejně jako v prvním kole Moravskoslezské fotbalové ligy kdy se Frýdek-Místek představil doma, tak i dnes zkrápěl areál Stovky déšť od samého rána. V pravém anglickém počasí bylo vidět mnoho šancí, ale především čtyři góly, ze kterých hned tři skončily ve svatyni Nového Města na Moravě. Válcovny tak pokračují ve dlouhé šňůře neproher díky vítězství 3:1 a prodírají se na samý vrchol soutěže.
23.8.Přehled zápasů - 34. týdenMichal RaškaV týdnu 22. 8. - 28. 8. zavítají naši muži do Hranic. Dorost čeká nabitý týden proti rezervám Sigmy Olomouc a Baníku Ostrava. Béčko dorostu přivítá Český Těšín. Starší žáci se utkají s Brnem, zatímco mladší se nejprve představí na hřišti v Šumperku a o víkendu doma se Vsetínem. Future budou hrát v Lískovci s Krnovem. Nejstarší přípravka bude absolvovat soustředění na Hutisku, zatímco U9 ve Fryčovicích. U10 poměří své síly s Baníkem Ostrava v přípravném zápase.
26.8.Ve čtvrtém kole s HranicemiHRN - FRM 2:1, 4.kolo | Michal RaškaMoravskoslezská fotbalová liga je v plném proudu a Válcovny ve čtvrtém kole zavítají do Hranic. S tímto celkem se Lipina utkala v přípravě, ovšem na Stovkách podlehla poměrem 1:2. Aktuálně se Frýdek-Místek nachází na čtvrtém místě, zatímco Hranice se krčí na dně tabulky. Úvodní výkop je naplánován na sobotu od 16:30 hod.
27.8.Válcovny si z Hranic odvezly prohruHRN - FRM 2:1, 4.kolo | Michal RaškaDlouhá šňůra bez porážky našla svůj konec v Hranicích. Frýdeckomístecké sice poslal do vedení Tomáš Hykel, ale před poločasem srovnal Michal Kuchař. Ve druhé půli padla pouze jedna branka, o kterou se postaral z pokutového kopu Jakub Rolinc. Válcovny tak podlehly Hranicím, stejně jako v letní přípravě, 1:2.
28.8.Přehled zápasů - 35. týdenMichal RaškaV týdnu 29. 8. - 4. 9. se naši muži nejprve představí na půdě Kvítkovic a následně v sobotu na Stovkách proti rezervě Slovácka. Dorost čekají zápasy v Třinci, zatímco rezervu dorostu v Příboře. Nejstarší žáci se nejprve utkají doma se Zlínem a posléze Hodonínem. Mladší zavítají na půdu Baníku Ostrava. Rezervy žáků čeká domácí zápas s Bohumínem a následně zajedou do Staré Bělé. Nejstarší přípravka pokračuje na soustředění v Hutisku, o víkendu ji čeká turnaj. U10 odehraje přípravný zápas ve Staříči.
30.8.Předehrávka na půdě KvítkovicOTR - FRM 2:0, 17.kolo | Michal RaškaV předehrávce 17. kola se Frýdek-Místek představí na půdě Kvítkovic, někdejších Otrokovic. Čas výkopu se nám nakonec posunul o hodinu dřív a je naplánován na středu 31. 8. od 17:00 hod. Lipině se proti tomuto celku daří, neboť z posledních pěti zápasů vyhrála hned čtyřikrát.
31.8.Druhá venkovní prohra v řadě proti KvítkovicímOTR - FRM 2:0, 17.kolo | Michal RaškaPo prohře v Hranicích chtěly Válcovny bodovat v předehrávce 17. kola na půdě Kvítkovic. Bohužel už v první půli byl vyloučen Patrik Rubý a soupeř navíc vstřelil gól, o který se postaral ve 41. minutě Matyáš Blahuta. Ve druhé části se Frýdku-Místku nedařilo vytvořit větší příležitosti a výhru domácích zpečetil v nastaveném čase Vilém Waclawik. Lipina prohrála 0:2.