Archiv článků

V únoru 2023 vyšly tyto články:

3.2.Válcovny zavítají do TřinceTRI - FRM 7:2, 0.kolo | Michal RaškaZimní příprava je v plném zápřahu a ve čtvrtém utkání se Frýdek-Místek představí na umělé trávě v Třinci. Známý fotbalový soused působí ve druhé nejvyšší soutěži, kde svádí boj o záchranu a nachází se na posledním nesestupovém 14. místě. Úvodní výkop utkání je v sobotu 4. února od 10:00 hod.
4.2.Nevydařená druhá půle v TřinciTRI - FRM 7:2, 0.kolo | Michal RaškaVe čtvrtém přípravném utkání zavítal Frýdek-Místek na půdu Třince. Do utkání Válcovny vstoupily velmi dobře a díky brance Pavla Střelce se dostaly do vedení. Následně ale nevyužily další příležitosti ke skórování a zejména ve druhé části zápasu přišla smršť gólů ze strany domácích. V samotném závěru zápasu korigoval výsledek na 2:7 dorostenec Denis Němec.
6.2.Lipina se utká doma s PolankouFRM - POL 0:0, 0.kolo | Michal RaškaFrýdeckomístečtí mají v letošní zimní přípravě smůlu na domluvená přípravná utkání, neboť také Žilina B zrušila zápas z důvodu vysoké marodky hráčů. Válcovny se tak v náhradním utkání představí doma ve středu 8. února od 17:30 proti divizní Polance nad Odrou.
6.2.Přehled zápasů - 6. týdenMichal RaškaV týdnu 6. 2. - 12. 2. se muži utkají v náhradním zápase ve středu 8. února doma s Polankou nad Odrou. Starší dorost odjíždí na soustředění do Polska, kde se utká s Novym Sadem a Krakovem. Následně o víkendu dorost přivítá Kysucké Nové Mesto. Starší žáci se také zúčastní soustředění a to v Praze, kde se utkají s tradičními kluby Bohemians 1905 a Duklou. Mladší žáci přivítají Spartu Brno a rezerva žáků se utká se Starým Městem.
8.2.Mrazivá bezbranková remíza s PolankouFRM - POL 0:0, 0.kolo | Michal RaškaV další fázi zimní přípravy se Válcovny utkaly s divizní Polankou nad Odrou. V doslova mrazivém počasí si pár desítek věrných fanoušků našlo cestu na stadion. I přes velké šance ale nakonec žádná branka k vidění nebyla. Příští středu odehraje Frýdek-Místek další náhradní přátelské utkání a to na půdě Havířova.
10.2.U19 na soustředění v PolskuMichal RaškaVe dnech 6. - 8. února proběhlo v polském Krakově herní soustředění našeho nejstaršího dorostu, který poměřil své síly s kvalitními soupeři. V prvním zápase se střetl s týmem Sandecja Nowy Sącz. Frýdeckomístečtí mládežníci si za svůj výkon vysloužili vítězství 3:1. Následující den přišla na řadu Akademia Mistrzów Cracovia. Na zmrzlém povrchu se zrodila prohra 1:2.
13.2.Zimní příprava pokračuje utkáním v HavířověHAV - FRM 1:4, 0.kolo | Michal RaškaV šestém utkání zimní přípravy se Frýdek-Místek představí na půdě nedalekého Havířova. Tomu se první polovina sezóny příliš nevydařila a v divizi F se nachází na 11. místě s počtem třinácti bodů. Hrát se bude ve středu 15. února v Městském fotbalovém areálu Pr. Suchá na umělé trávě. Výkop v 18:00 hodin.
13.2.Přehled zápasů - 7. týdenMichal RaškaV týdnu 13. 2. - 19. 2. odehrají frýdeckomístečtí muži přípravné utkání v Havířově. Starší dorost se o víkendu utká s muži Hlubiny, zatímco U17 s muži Hnojníka. Starší žáci přivítají Jastrzębie, zatímco mladší Sigmu Olomouc. U12 v průběhu týdne stihne také zápas s Frýdlantem n. O. Rezervy žáků odcestují k utkáním do Rožnova p. R.
15.2.V Havířově padaly góly až ve druhé půliHAV - FRM 1:4, 0.kolo | Michal RaškaUž v celkově šestém utkání zimní přípravy se Frýdek-Místek vydal do nedalekého Havířova. Tam sice první půle žádnou branku nepřinesla, zato druhý poločas hned pět. Dvakrát se prosadil Jan Martiník a po jedné trefě se mezi střelce zapsali Denis Němec a Teodor Janjuš. Válcovny si tak nad divizním celkem připsaly vítězství 4:1.
19.2.Příchody a odchody | jaro 2022/23Michal RaškaZa dva týdny začíná jarní část Moravskoslezské fotbalové ligy, a proto je čas prozradit nejen nové fotbalisty v lipinském dresu, ale také hráče, kteří již na Stovkách působit nebudou. Bystří fanoušci již zaznamenali staronové či zcela nové tváře v přípravných utkáních, ale až nyní je jasné, koho si trenér Robert Pištěk v mužstvu ponechal.
20.2.Válcovny poměří síly s prvoligovým Baníkem OstravaOVA - FRM 1:0, 0.kolo | Michal RaškaLetošní zimní příprava bude vyšperkovaná přípravným utkáním s prvoligovým Baníkem Ostravou. Hrát se bude na hřišti TJ Unie Hlubiny, se kterou Lipina následující víkend uzavře přípravu na druhou část sezóny. Zápas s Baníkem se odehraje ve středu 22. února od 13:00 hodin.
20.2.Vzpomínám na postup do druhé ligy, říká Radek CoufalMichal RaškaPo představení kádru na jarní část sezóny je zřejmé, že se po necelých osmi letech vrátil obránce Radek Coufal. Přichází na půlroční hostování s opcí z Polanky. V rozhovoru prozradil vzpomínky na euforii v roce 2013. Zhodnotil také přípravné zápasy a jak málo chybělo, aby si za Baník Ostrava zahrál první ligu.
20.2.Přehled zápasů - 8. týdenMichal RaškaV týdnu 20. 2. - 26. 2. se naši muži utkají v přípravném zápase proti Baníku Ostrava na hřišti Hlubiny a následně doma přivítají právě Hlubinu. Dorost se doma utká s Púchovem. Starší žáci v neděli přivítají Wodzisław, zatímco mladší Martin. Rezerva žáků zavítá do Brušperku.
22.2.Lipina podlehla Baníku gólem z penaltyOVA - FRM 1:0, 0.kolo | Michal RaškaV předposledním zápase zimní přípravy se Válcovny vydaly do nedaleké Hlubiny, kde se postavily prvoligovému Baníku Ostrava. Přes velmi srdnatý výkon a nastřelenou tyč Patrikem Rubým nakonec Frýdek-Místek inkasoval v 78. minutě z pokutového kopu Petra Jaroně a prohrál 0:1.
23.2.Poslední zápas přípravy s HlubinouFRM - HLB 3:2, 0.kolo | Michal RaškaZa necelý týden a půl nám začíná jarní část Moravskoslezské fotbalové ligy, na kterou již netrpělivě čekáme. V generálce se Frýdek-Místek utká na domácím hřišti s divizní Hlubinou. Ta se ve čtvrté nejvyšší soutěži nachází na šestém místě. Zápas se odehraje v sobotu 25. února od 14:00 hod.
25.2.Generálka s Hlubinou byla vítěznáFRM - HLB 3:2, 0.kolo | Michal RaškaV posledním zápase zimní přípravy se na umělé trávě ve Stovkách utkal Frýdek-Místek s divizní Hlubinou. Po první půli vedli hosté díky brance Šindlera. Ve druhém poločase se roztrhl s góly pytel. Otočku zahájil Střelec, po kterém následovali branky Massaniece a Barkova. Výsledek korigoval na konečných 3:2 pro Frýdek-Místek gólem z poloviny hřiště Förster.
27.2.Přehled zápasů - 9. týdenMichal RaškaV týdnu 27. 2. - 5. 3. se naši muži vydají k prvnímu mistrovskému utkání v tomto kalendářním roce do Zlína, kde se utkají s jeho rezervou. Dorost absolvuje soustředění v Hutisku. Starší žáci přivítají doma Opavu, zatímco mladší se střetnou s Duklou a Kroměříží v Luhačovicích.