Archiv článků

V červnu 2023 vyšly tyto články:

29.6.Závěrečné hodnocení sezóny trenérem A-týmuMichal RaškaPo dlouhé a náročné sezóně jsme vyzpovídali hlavního trenéra A-týmu Roberta Pištěka. Ten se vyjádřil k hodnocení celého ročníku, výkonům hráčů a jejich pokračování v dresu Lipiny.
28.6.Na začátek mistr soutěže | rozpis 1. dorostenecké ligy podzim 2023/24Michal RaškaMáme rozlosováno! Kategorie U19 a U17, jak je dobře známo, si následující sezónu zahrají 1. dorosteneckou ligu, do které postoupily společně se Slovanem Liberec. A hned v prvních dvou zápasech se Valcíři představí doma se Spartou a Baníkem.
26.6.V předkole MOL Cupu s Petřvaldem nebo BílovcemMichal RaškaMinulý ročník MOL Cupu byl pro Válcovny úspěšný. Po výhrách nad Frenštátem pod Radhoštěm, Kozlovicemi a Opavou tak mohly na Stovkách přivítat prvoligový Slovan Liberec. Do dalšího ročníku jim byl v předkole vylosován vítěz z dvojice Petřvald na Moravě - Bílovec. Hrací den je naplánován na 30. 7.
22.6.V prvním kole derby | rozpis MSFL podzim 2023/24Michal RaškaMinulý týden nám skončila sezóna 2022/23, ve které se Frýdek-Místek umístil na 10. místě. Nyní už máme rozlosován další ročník Moravskoslezské fotbalové ligy. V té se představí tři nové týmy, jenž postoupily z divize, kterými jsou rezerva Karviné, Start Brno a Tatran Bohunice. Lipinu čeká v první kole derby na půdě Frýdlantu nad Ostravicí.
20.6.Válcovenské dresy dělají radost na ZanzibaruMichal RaškaI taková záležitost, jako je vyřazování nepotřebných dresů, se dá udělat ekologicky s ohledem na planetu. A přesně k takovému kroku jsme se nedávno rozhodli i my. Namísto toho, aby se na ty naše staré prášilo, poslali jsme je na dalekou cestu do Afriky. Nyní v nich pilují kličky a přihrávky nadšení fotbalisté ze zanzibarské vesnice Matemwe.
18.6.Poslední zápas sezóny vítězněVEM - FRM 1:3, 33.kolo | Michal RaškaRočník 2022/23 je za námi a je jisté, že se Frýdek-Místek umístil na konečném desátém místě. V posledním kole totiž zavítal do Velkého Meziříčí. Důležitý zápas pro soupeře navštívilo přes osm set diváků. První půle branku nenabídla, což vynahradila druhá část. Do ní lépe vstoupili domácí díky brance Dolejše, ovšem během chvíle přišla otočka po brankách Střelce a Rubého. Definitivní vítězství Lipiny stvrdil druhým gólem Střelec. Válcovny tak vyhrály 3:1 a poslaly Velké Meziříčí do divize.
15.6.Závěr sezóny ve Velkém MeziříčíVEM - FRM 1:3, 33.kolo | Michal RaškaV posledním utkání letošní sezóny zavítá Lipina do Velkého Meziříčí. Vzájemné utkání na Stovkách skončilo remízou 2:2. Soupeř se nachází na sestupové 17. pozici s počtem 30 bodů, zatímco Válcovny jsou na 13. místě se 40 body. Úvodní výkop je v sobotu 17. června od 17:30.
15.6.Na Stovkách se uskutečnil den dětíMichal RaškaV pondělí 12. června se na hlavním hřišti v areálu Stovky uspořádal 2. ročník dně dětí, školky v pohybu. Celkově na tuto akci zavítalo okolo 300 dětí z mateřských škol Campana, Pohádka, Mateřídouška a Naděje. Klub by chtěl poděkovat také společnosti Fresh & House FM, která dětem dodala energii v podobě ovoce a zeleniny.
12.6.Přehled zápasů - 24. týdenMichal RaškaV týdnu 12. 6. - 18. 6. se nám definitivně ukončí sezóna. Muži zavítají do Velkého Meziříčí. Rezerva dorostu přivítá doma Vendryni. Mladší žáci se utkají se Vsetínem a rezerva se představí v Havířově.
10.6.Kroměříž si na Stovkách zajistila postupFRM - KRO 0:1, 32.kolo | Michal RaškaV posledním domácím utkání se Válcovny utkaly na domácí půdě s vedoucí Kroměříží. Zápas nabídl pouze jednu branku, o kterou se před poločasovou přestávkou postaral Adam Houser. Soupeř tak zvítězil poměrem 1:0 a díky remíze Hlučína postoupil do druhé nejvyšší soutěže.
8.6.Do Frýdku zavítá vedoucí KroměřížFRM - KRO 0:1, 32.kolo | Michal RaškaV posledním domácím zápase sezóny se utkáme s první Kroměříží. Ta svádí těžký boj o postup do druhé nejvyšší soutěže s Hlučínem. Utkání na podzim skončilo těsnou výhrou soupeře. Aktuálně se Lipina nachází na 11. místě a drží šestizápasovou neporazitelnost. Utkání se odehraje v sobotu 10. června od 17:30.
5.6.Přehled zápasů - 23. týdenMichal RaškaV týdnu 5. 6. - 11. 6. přijede na Stovky vedoucí tým MSFL Kroměříž. Dorost zakončení sezónu v Líšni. Rezerva zavítá do Kopřivnice. Starší žáci se nejprve v průběhu týdne utkají se Slováckem a aktuální ročník zakončí doma s Prostějovem. Mladší žáci přivítají Vítkovice. Rezerva žáků se rovněž utká s béčkem Vítkovic.
4.6.Valcíři přivezli z Rosic remízuROS - FRM 1:1, 31.kolo | Michal RaškaVe 31. kole zavítali Frýdeckomístečtí do Rosic, které patří na jaře k nejlepším týmům soutěže. První poločas sice šance nabídl, ale branky nikoliv. Hned v úvodu druhé části proměnil pokutový kop Hykel. Následně se ovšem soupeři povedlo srovnat gólem Koláčného. Dvacet minut před koncem dohrávala Lipina v deseti po červené kartě Velnera. Utkání skončilo remízou 1:1.
1.6.Lipinu čeká těžký duel v RosicíchROS - FRM 1:1, 31.kolo | Michal RaškaTři kola před koncem zavítá Frýdek-Místek do Rosic. Ty jsou ve druhé části sezóny ve skvělé formě. Poslední vzájemný zápas na Stovkách skončil výhrou Slovanu 4:0. Válcovny, Kroměříž a právě Rosice jsou jediné týmy, které v posledních pěti utkáních neprohrály. Naposled ovšem Frýdeckomístečtí pouze remízovali s posledními Vítkovicemi. Úvodní výkop je v sobotu 3. června od 16:30 hodin.