Archiv článkůV červenci 2023 vyšly tyto články:

3.7.Šmíd: Hráči mají ideální možnost se ukázatMichal RaškaPo uplynulé sezóně jsme se na její hodnocení zeptali také sportovního ředitele mládeže a zároveň trenéra U15 Radka Šmída. Ten se vyjádřil k několika kategoriím, zdůvodnil zrušení future týmů a nastínil plány a cíle nejen pro nejstarší dorost.
3.7.Přípravné zápasy | podzim 2023Michal RaškaSezóna se pomalu blíží, a proto je čas zveřejnit přípravná utkání. Lodivod Lipiny Robert Pištěk dolaďuje kádr a zvolil cestu čtyř zápasů. Hned první odehrají Válcovny v sobotu v Sedlištích proti druholigovému celku ze Slovenska.
6.7.V Sedlištích s Považskou BystricouFRM - PBY 1:2, 0.kolo | Michal RaškaMáme tady první přípravné utkání letošní sezóny. V nedalekých Sedlištích se Válcovny utkají s druholigovým slovenským celkem Považskou Bystricou. Ta se v minulé sezóně umístila na 9. pozici. Frýdeckomístečtí sehrají celkem čtyři přípravná utkání. Úvodní výkop úvodního duelu letní přípravy je v sobotu 8. července od 11:00.
6.7.Prázdninové fotbalové odpoledneMichal RaškaSmyslem fotbalového prázdninového odpoledne je přivést děti z Frýdku-Místku a jeho okolí, aby si mezi sebou zahrály fotbalové zápasy. Děti si utvoří své týmy, pravidla a utkání si také sami povedou. Budou připravena tři až čtyři malé hřiště s malými brankami a jedno větší hřiště s velkými brankami.
8.7.První utkání letní přípravy skončilo těsnou prohrouFRM - PBY 1:2, 0.kolo | Michal RaškaV prvním utkání letní přípravy se v Sedlištích utkala Lipina s druholigovou Považskou Bystricou. Trenér Pištěk zapojil do utkání několik nových tváří, včetně bývalých či aktuálních dorostenců. Za Válcovny se jako jediný prosadil stále ještě mládežnický hráč Denis Němec, který tak mimo jiné piluje formu na 1. dorosteneckou ligu. Válcovny prohrály těsně 1:2.
10.7.Přehled zápasů - 28. týdenMichal RaškaKromě mužů začíná také příprava dorostu a opět tak budeme přinášet každotýdenní přehled zápasů. Muži se ve středu představí na půdě Hlubiny a o víkendu v Třinci. Starší dorost přivítá ve Staříči polský celek Raków Częstochowa. U17 se utká s Odrou Wodzisław Śląski. U16 odehraje přátelák se staršími žáky.
11.7.Druhý zápas přípravy v HlubiněHLB - FRM 1:4, 0.kolo | Michal RaškaLetní příprava Frýdeckomísteckých je v plném proudu a ve druhém utkání se střetnou s Hlubinou. Ta se v minulé sezóně umístila na druhé pozici divize F a po odmítnutí několika klubů měla příležitost postoupit. Tuto možnost ale nakonec odmítla a i v následující sezóně si pod vedením Zdeňka Skotnicy zahraje čtvrtou nejvyšší soutěž. Úvodní výkop přípravného utkání je ve středu 12. 7. od 17:30.
12.7.Druhé utkání přípravy vítězněHLB - FRM 1:4, 0.kolo | Michal RaškaVe druhém zápase letní přípravy se Lipiňáci vydali do nedaleké Hlubiny. S tou se utkali už v zimní pauze, kdy Válcovny zvítězily 3:2. I tentokrát se vedení ujmul soupeř. První poločas skončil shodně 1:1. Do druhé části trenér Pištěk vystřídal osm hráčů. O vítězi nakonec rozhodla poslední dvacetiminutovka, ve které se Válcovny prosadily třikrát a zvítězily tak 4:1.
13.7.V sobotu s TřincemTRI - FRM 0:0, 0.kolo | Michal RaškaVe třetím utkání letní přípravy zavítají Válcovny k nedalekému rivalovi do Třince. Naposled se spolu tato mužstva utkala v zimní přípravě, kdy soupeř zvítězil vysoce 7:2. Třinec má za sebou, stejně jako Lipina, dva přípravné zápasy. Úvodní výkop je na půdě Třince v sobotu 15. července v 10:15 hod.
15.7.Třetí přípravné utkání bez branekTRI - FRM 0:0, 0.kolo | Michal RaškaPo prohře a výhře sehrály Válcovny ve třetím přípravném utkání remízu. Ta se zrodila na půdě nyní opět třetiligového Třince. Zápas nakonec nenabídl ani jednu branku, ale trenér Pištěk si jej, co se týče kvality a výkonu Frýdku-Místku, pochvaloval. Poslední zápas letní přípravy a zároveň generálku odehraje Lipina příští sobotu na půdě Havířova.
18.7.Přehled zápasů - 29. týdenMichal RaškaV týdnu 17. 7. - 23. 7. se naši muži vydají na generálku do Havířova. Dorost absolvuje soustředění, během kterého se utká s Frenštátem a mladší s Viganticemi. Na konci je čeká zápas s Považskou Bystricou. U16 se starším dorostem Rožnova p. R. Žáci o víkendu přivítají Kysucké N. M.
21.7.Generálka v HavířověHAV - FRM 1:4, 0.kolo | Michal RaškaVálcovny se v posledním utkání letní přípravy utkají v Havířově. S tím už mají zkušenosti také ze zimní přípravy, kdy Lipina zvítězila poměrem 4:1. Úvodní výkop je na hlavním stadionu v Havířově v sobotu 22. července od 10:15.
22.7.Závěr přípravy vítězněHAV - FRM 1:4, 0.kolo | Michal RaškaČtyři utkání letní přípravy jsou za námi. V generálce na nadcházející sezónu se Válcovny utkaly s divizním Havířovem. Ten se dostal v první půli do vedení po penaltovém kopu. Ještě do poločasu ale Lipina otočila vývoj utkání díky brankám Haldy a Neumanna. Druhá část utkání už byla pod taktovkou Frýdeckomísteckých, kdy se podruhé trefil Neumann a jednu trefu přidal Martiník. Válcovny tak zvítězily 4:1 a již zítra mohou vyhlížet svého soupeře pro předkolo MOL Cupu, jenž vzejde z utkání Petřvald - Bílovec.
25.7.Přehled zápasů - 30. týdenMichal RaškaV týdnu 24. 7. - 30. 7. se naši muži v rámci předkola MOL Cupu utkají s Bílovcem na jeho půdě. Dorost se střetne s Valašským Meziříčí. Starší žáky čeká Hlučín a mladší Kysucké Nové Mesto.
27.7.Předkolo MOL Cupu v BílovciBIL - FRM 0:3, 0.kolo | Michal RaškaSezóna je tady! Po čtyřech přípravných zápasech čeká Válcovny první ostrý test ve formě předkola MOL Cupu. Již minulý víkend se rozhodlo, že soupeřem bude Bílovec, který zdolal Petřvald na Moravě 4:2. Výkop utkání je v sobotu 29. července od 17:00 hodin.
28.7.Nové posily | kádr Lipiny pro nový ročníkMichal RaškaUž zítra začíná pro Válcovny nová sezóna 2023/24, kterou zahájí pohárovým utkáním v Bílovci. Je tedy na čase si představit nejen nové posily, ale také kádr Frýdku-Místku pro podzimní část. Realizační tým zůstal beze změn, u kormidla je tedy i nadále hlavní trenér Robert Pištěk a jeho asistent Marek Smrčka.
29.7.Z Bílovce vezeme postupBIL - FRM 0:3, 0.kolo | Michal RaškaV předkole MOL Cupu se Válcovny představily na půdě Bílovce. Vstup do utkání se Frýdeckomísteckým podařil skvěle, neboť se hned v úvodu prosadil Jakub Massaniec. Ten také druhou brankou uzavřel první půli. Na třetí a poslední gól si muselo 150 diváků počkat na závěr klání, kdy potvrdil vítězství Lipiny Filip Šponer. V 1. kole se Frýdek-Místek utká se Zlínskem, které porazilo Slavičín 1:0.
31.7.Přehled zápasů - 31. týdenMichal RaškaV týdnu 31. 7. - 6. 8. se naši muži utkají v prvním kole MSFL proti Frýdlantu. Dorost U19 a U17 čeká Třinec, zatímco U18 a U16 Kysucké Nové Mesto. Nejmladší dorost ještě ve středu odehraje zápas s Vyškovem. Starší žáci se nejprve střetnou s Třincem a posléze Bílovcem. U13 čeká Prostějov a U12 Poruba.