Archiv článkůV listopadu 2020 vyšly tyto články:

30.11.Denis Němec / U17: Nejlepší střelec? Člověka to nabije!zpF r ý d e k-M í s t e k - Nejlepším frýdeckomísteckým dorosteneckým střelcem zkráceného podzimu se stal útočník U17 Denis Němec. Ten si připsal v souhrnu se zápasy za U16 devět branek a navázal tak na frýdlantskou stopu, předchozí kanonýrské tabulce totiž dlouho vládl Sebastian Šeba. Oba dva hráči přitom začínali s fotbalem ve Frýdlantu nad Ostravicí.
29.11.První mládežnický týden po listopadovém restartuzpF r ý d e k-M í s t e k - Naše mládežnické týmy mají za sebou první týden po restartu společných tréninků, které odstartovaly v pondělí 23. listopadu. Takhle je zachytila naše kamera.
27.11.Dotazník F. Klimeš / U19: Vždy vstupuju na hřiště pravou nohouzpF r ý d e k-M í s t e k - S dotazníkem míříme na podzim poprvé do kabiny U19. Vyzpovídali jsme záložníka Filipa Klimeše. A co na sebe prozradil, například to, že na hřišti vstupuje vždy pravou nohou. A samozřejmě ještě mnohem víc.
24.11.Semifinále Marečkova memoriálu jednokolovězpF r ý d e k-M í s t e k - Semifinálové skupiny letošního ročníku Memoriálu Vlastislava Marečka se budou hrát netradičně pouze jednokolově, tedy bez odvet.
23.11.Z dorostu to na podzim nejvíce střílelo Denisu NěmcovizpF r ý d e k-M í s t e k - Sebastian Šeba a Marek Siedlok, Sebastian Šeba, Sebastian Šeba. Střeleckou tabulku našich dorostenců po dva roky opanovala tato jména, především tedy Sebastian Šeba. Nyní však přichází předání žezla, na podzim to totiž nejlépe pálilo útočníku U17 Denisu Němcovi.
23.11.Po šesti, ale s elánem, mládež opět společně trénujezpF r ý d e k-M í s t e k - Podle Protiepidemického systému ČR (PES) je možné od pondělí 23. listopadu lze za určitých podmínek opět společně trénovat ve skupinách po šesti. Toho jsme samozřejmě bleskově využili a mohli jsme se tak opět vrhnout do tréninku.
19.11.Slezan i Válcovny, Lubomír Knapp slaví kulatiny!zp Foto: Deník/Lukáš KaboňF r ý d e k-M í s t e k - Po 60. narozeninách Pavla Hajného tu máme vzápětí další kulaté jubileum. 70. narozeniny dnes slaví bývalý záložník Slezanu a Válcoven Lubomír Knopp. Fotbalista, který zažil slavnou zlatou éru Baníku Ostrava, s nímž získal třikrát mistrovský titul. Přejeme vše nejlepší a gratulujeme!
18.11.Bývalý záložník Válcoven Pavel Hajný slaví 60!zp Foto: Michal ChadimF r ý d e k-M í s t e k - Krásné životní jubileum slaví bývalý záložník Válcoven a také bývalý trenér U19 Pavel Hajný. Za Valcíře nastupoval běhavý záložník na začátku osmdesátých let ve druhé lize, v roce 2014 se pak ujal trenérského žezla u týmu U19. Aktuálně je trenérem mužů Valašského Meziříčí v divizi. Gratulujeme ke kulatým narozeninám! Přejeme hodně zdraví a nejen fotbalových úspěchů!
17.11.Dotazník J. Křížek / U16: Oblíbený klub? MFK Frýdek-MístekzpF r ý d e k-M í s t e k - S dotazníkem už jsme prošli na podzim několik kategorií, u našeho dorosteneckého týmu U16 jsme ale ještě nebyli. Byl tedy čas to napravit, k vyzpovídání jsme se vybrali záložníka Honzu Křížka.
13.11.Natali Sýkorová: Fotbal, to je VONOred.F r ý d e k-M í s t e k - Kus fotbalové cesty už ušly, její velkou část ale stále ještě mají před sebou. Valcířky se odhodlaně zakously do fotbalového příběhu ve Frýdku-Místku a je samozřejmě radost odhodlání a nadšení děvčat sledovat. To potvrzuje i rozhovor s naší desetiletou fotbalistkou Sýkorovou na webu mfkfmdivky.sportbm.com, který jsme si dovolili parafrázovat.
12.11.Archiv časopis Stadión: Frýdek-Místek na dvou frontáchzpF r ý d e k-M í s t e k - V tomto článku se na chvíli přesuneme do května roku 1975, kdy se mohlo město Frýdek-Místek pyšnit dvěma ambiciózními kluby. Legendární sportovní časopis Stadion, který již dnes nevychází, přicestoval do města, jímž protéká řeka Ostravice, na výzvědy. Navštívil dva fotbalové kluby, které v tu dobu válčily ve třetí lize. Slezan pošilhával již dříve po druhé lize, sousední Válcovny do ní právě mířily a prožívali zlatou éru klubu.
7.11.Dotazník J.J. Nalewajka / U15: Cíl? Nastoupit před vyprodaným stadionemzpF r ý d e k-M í s t e k - V předchozích dvou dotaznících jsme zpovídali naše dorostenecké hráče, tentokrát jsme se vydali k našim žákům. Konkrétně do prvoligové kabiny U15. A nutno podotknout, že záložník Jakub Jan Nalewajka o sobě prozradil zajímavé věci.
6.11.Frýdeckomístecká stopa v Evropské lizezp Foto: fcslovanliberec.czF r ý d e k-M í s t e k - Pokud pozorně sledujete fotbalové dění, jistě vám neuniklo, že v posledních dnech si připsali debuty v evropských pohárech dva liberečtí hráči, kteří prošli Frýdkem-Místkem. Brankář Lukáš Hasalík a odchovanec Valcířů Michal Fukala.
2.11.Kateřina Huvarová: Je mi ctí, že jsem trenérka ve Frýdku-Místkured.F r ý d e k-M í s t e k - Dívčí týmy se napevno zabydlely ve valcířské rodině, což se samozřejmě netýká jen hráček, ale pochopitelně i trenérek. Jednou z nich je i Kateřina Huvarová, s níž vyšel na webových stránkách našich dívek zajímavý rozhovor. My vám jej teď trochu přiblížíme.