Archiv článků

Posledních 30 článků

27.9.Nová posila Frýdku-MístkuMichal RaškaDo Frýdku-Místku přichází na krátkodobé hostování z Prostějova Martin Vlachovský, který zde bude působit do zimní přestávky. Má zkušenosti také s nejvyšší soutěží v dresu Karviné. Většinu, zatím své krátké seniorské kariéry, strávil ve druhé lize. Nejprve v Blansku a následně Prostějovu. V sobotu poprvé nastoupil za Lipinu a pomohl ji k zisku tří bodů, když nastoupil na hřiště v 69. minutě.
26.9.Přehled zápasů - 39. týdenMichal RaškaV týdnu 26. 9. - 2. 10. naši muži odcestují do nedaleké Ostravy, kde se na Bazalech střetnou s rezervou Baníku. Dorost přivítá na Stovkách béčko Brna, zatímco rezerva dorostu Staré Město. Starší žáci se v průběhu týdne vydají do Uherského Hradiště a o víkendu do Jihlavy. Mladší žáci nejprve přivítají Valašské Meziříčí a o víkendu odjedou do Bílovce. U13 ještě čeká Planeo Cup. Rezervy žáků odehrají svá utkání v Rýmařově. U11 čeká také Planeo Cup a následně zápasy s Lískovcem a Raškovicemi. U9 a U8 se utkají se Sedlištěmi. Ženy se doma střetnou se Slavii Orlová, zatímco žákyně s Třincem.
24.9.Frýdek-Místek si poradil s BlanskemFRM - BLA 1:0, 8.kolo | Michal RaškaV 8. kole Moravskoslezské fotbalové ligy se Válcovny utkaly na Stovkách s šestnáctým Blanskem. O jedinou branku utkání se postaral ve 28. minutě kapitán Michal Velner. Zápas příliš šancí nepřinesl. Jednu velkou příležitost měl v 56. minutě Martiník, ale jeho zakončení při přečíslení skončilo na zákroku gólmana. Frýdek-Místek tak zvítězil 1:0 a připsal si tři povinné body.
23.9.Na Stovky zavítá BlanskoFRM - BLA 1:0, 8.kolo | Michal RaškaV sobotu 24. září přivítá Frýdek-Místek soupeře z Blanska. Poslední dva vzájemné zápasy nabídly celkově dvanáct branek. V posledním utkání zvítězila Lipina na Stovkách poměrem 4:2. Aktuálně se Válcovny nachází na 12. místě, zatímco Blansko na 16. pozici. Výkop zápasu je v 15:00 hodin.
23.9.V MOL Cupu se Slovanem Liberec!FRM - LIB, 3.kolo | Michal RaškaNejeden fanoušek Válcoven napjatě sledoval dnešní los 3. kola MOL Cupu. Předseda Fotbalové asociace České republiky Petr Fousek společně s historicky nejlepším střelcem reprezentace Janem Kollerem přisoudili Lipině prvoligový FC Slovan Liberec, který dokázal třikrát vyhrát českou nejvyšší soutěž a dvakrát český pohár. Jedná se tak rozhodně o velmi atraktivního soupeře, jenž v sezóně 2020/21 hrál také skupinovou fázi Evropské ligy. Úřední termín zápasu je 19. říjen, ale pravděpodobně dojde ke změně datumu.
19.9.Přehled zápasů - 38. týdenMichal RaškaV týdnu 19. 9. - 25. 9. přivítají naši muži na Stovkách Blansko. Dorost zavítá do Opavy, zatímco rezerva se představí ve Vlčovicích. Starší žáky čeká nabitý program, jelikož se ve středu utkají doma se Sigmou Olomouc a v neděli s Prostějovem. Mladší žáci přivítají Porubu. Béčka žáků nejprve odehrají své zápasy v průběhu týdne v Bruntálu a o víkendu doma s Vřesinou. Starší přípravku čeká zápas v soutěži mladších žáků se soupeřem z Hukvald. Následně přípravky odehrají svá utkání se Starým Městem a přátelské s Olomoucí. U9 odehraje Miniligu v Opavě. Ženy pojedou do Veřovic, zatímco juniorky do Hlučína. Žákyně se představí v Brušperku a přípravka dívek v Třinci.
17.9.Lipina nestačila na Uherský BrodUHB - FRM 2:1, 7.kolo | Michal RaškaPo senzačním vyřazení druholigové Opavy z poháru chtěli svěřenci Roberta Pištěka bodovat v Uherském Brodě. Do utkání ale Frýdeckomístečtí vstoupili velmi špatně a v sedmnácté minutě prohrávali o dvě branky. Ve druhé půli sice dokázal snížit Jan Martiník, ale další branku už Lipina nevstřelila. Válcovny tak podlehly Uherském Brodu 1:2.
16.9.Válcovny zavítají do Uherského BroduUHB - FRM 2:1, 7.kolo | Michal RaškaPo fantastickém vyřazení druholigové Opavy z MOL Cupu zavítá Frýdek-Místek na půdu Uherského Brodu. Lipinu čeká těžký zápas, neboť oba celky mají shodně deset bodů. Hrát se bude na Orelském stadionu. Výkop utkání v 15:30 hodin.
14.9.Postupujeme do 3. kola poháru!FRM - OPA 2:0, 2.kolo | Michal RaškaV dnešním velmi deštivém počasí jsme přivítali v rámci 2. kola MOL Cupu druholigovou Opavu. První poločas nabídl několik šancí, ale tu největší měl těsně před přestávkou Miloš Kopečný z pokutového kopu. Jeho napodobenina Panenky ovšem vůbec nevyšla a překopl svatyni Válcoven. Do druhé části zápasu vstoupil Frýdek-Místek fantasticky a ve 48. minutě se postaral o první branku Tomáš Hykel. V 77. minutě přeloboval brankáře Číže Marián Kovařík a Lipina se tak po vítězství 2:0 může těšit na los 3. kola.
12.9.Přehled zápasů - 37. týdenMichal RaškaV týdnu 12. 9. - 18. 9. se naši muži nejprve utkají ve středu doma ve 2. kole MOL Cupu s druholigovou Opavou. O víkendu zajedou v rámci MSFL do Uherského Brodu. Dorost přivítá rezervu Slovácka, zatímco béčko dorostu odehraje zápas v Dobré. Starší žáci se podívají do Opavy a mladší do Třince. U13 i U12 čeká v průběhu týdne také Planeo Cup. Rezerva žáků odehraje své zápasy v Petřkovicích. Přípravku U11 čeká utkání v Raškovicích a U10 triangl ve Staříči. Starší přípravka následně odehraje zápasy ve Staříči a mladší doma s Frýdlant n. O. U8 ještě čeká také domácí triangl. Ženy přivítají doma Český Těšín, zatímco juniorky a žákyně poměří síly s Havířovem.
12.9.Ve druhém kole poháru přivítáme OpavuFRM - OPA 2:0, 2.kolo | Michal RaškaUž ve středu 14. 9. se na Stovkách odehraje 2. kolo MOL Cupu, ve kterém Frýdek-Místek přivítá druholigovou Opavu. Právě Slezský FC byl tradičním soupeřem Lipiny ve druhé lize. Naposled dokázaly Válcovny zvítězit nad slezským celkem v roce 2016 poměrem 3:1. Poslední tři vzájemné zápasy z pěti skončily remízou 1:1 jako například přípravné utkání před touto sezónou. Další dva zápasy skončily vysokými prohrami Frýdeckomísteckých. Svěřenci Roberta Pištěka budou potřebovat podporu, a proto dorazte na výkop v 16:30 hodin.
10.9.Tři body zůstaly doma. Válcovny porazily UničovFRM - UNI 3:1, 6.kolo | Michal RaškaTři prohry v řadě chtěl Frýdek-Místek zlomit v domácím prostředí proti Uničovu. Do utkání Lipina vlétla fantasticky a už v patnácté minutě se prosadil Patrik Rubý. Krátce po hodině hry uviděl druhou žlutou kartu Martiník a Válcovny šly do oslabení. Toho využil v 73. minutě Krč. Domácí mužstvo se i v menším počtu dostalo zpět do vedení v 77. minutě díky Michalu Velnerovi. O deset minut později definitivně potvrdil výhru Frýdeckomísteckých fantastickým gólem z půlky Patrik Rubý. Lipina vyhrála 3:1.
8.9.Frýdek-Místek chce přerušit nepříznivou sérii doma s UničovemFRM - UNI 3:1, 6.kolo | Michal RaškaPo skvělém vstupu do sezóny přišel na Válcovny velký útlum, ze kterého se zrodily tři porážky v řadě a to s Hranicemi, Kvítkovicemi a rezervou Slovácka. V sobotu 10. 9. se Lipina utká před svými fanoušky proti Uničovu a bude chtít získat tři body do tabulky. Úvodní výkop je naplánován na 15:30.
5.9.Přehled zápasů - 36. týdenMichal RaškaV týdnu 5. 9. - 11. 9. se naši muži utkají doma s Uničovem. Starší a mladší dorost zavítá v pátek do Znojma, zatímco béčko dorostu přivítá Fryčovice. U14 odehraje přeložený zápas s Vítkovicemi. Mladší žáci se utkají doma s Přerovem. Béčka žáků přivítají v Lískovci Jablunkov. Přípravka U11 odehraje mistrák s Dobrou a následně turnaj FM Cup. U10, U9 a U8 čeká Planeo Cup. Naše ženy odjedou na zápas do Havířova, zatímco juniorky do Hoštic a žákyně do Karviné. Přípravka dívek odehraje své zápasy v Opavě.
4.9.Frýdek-Místek nevyužil přesilovku a prohrál s rezervou SlováckaFRM - SLB 1:2, 5.kolo | Michal RaškaVálcovny chtěly odčinit sérii dvou proher v řadě proti rezervě Slovácka. Úvod zápasu ovšem Frýdku-Místku nevyšel podle představ, neboť se v šesté minutě trefil Aldin. Po chvíli byl vyloučen Vincour a zbytek utkání dohrávala Lipina v přesilovce. Krátce po začátku druhé půle ovšem zvýšil náskok Koryčan. V 53. minutě snížil náš nejlepší střelec Kovařík, ovšem svěřenci Roberta Pištěka už srovnat nedokázali a prohráli 1:2.
2.9.Válcovny přivítají rezervu SlováckaFRM - SLB 1:2, 5.kolo | Michal RaškaV 5. kole Moravskoslezské fotbalové ligy se Frýdek-Místek utká na Stovkách s rezervou Slovácka, které se nachází na čtvrté pozici. Lipina bude chtít odčinit dvě venkovní porážky v řadě a také poslední vzájemný zápas s tímto soupeřem, jenž skončil vysokou porážkou 1:5. Úvodní výkop je naplánován na sobotu od 16:00 hod.
31.8.Druhá venkovní prohra v řadě proti KvítkovicímOTR - FRM 2:0, 17.kolo | Michal RaškaPo prohře v Hranicích chtěly Válcovny bodovat v předehrávce 17. kola na půdě Kvítkovic. Bohužel už v první půli byl vyloučen Patrik Rubý a soupeř navíc vstřelil gól, o který se postaral ve 41. minutě Matyáš Blahuta. Ve druhé části se Frýdku-Místku nedařilo vytvořit větší příležitosti a výhru domácích zpečetil v nastaveném čase Vilém Waclawik. Lipina prohrála 0:2.
30.8.Předehrávka na půdě KvítkovicOTR - FRM 2:0, 17.kolo | Michal RaškaV předehrávce 17. kola se Frýdek-Místek představí na půdě Kvítkovic, někdejších Otrokovic. Čas výkopu se nám nakonec posunul o hodinu dřív a je naplánován na středu 31. 8. od 17:00 hod. Lipině se proti tomuto celku daří, neboť z posledních pěti zápasů vyhrála hned čtyřikrát.
28.8.Přehled zápasů - 35. týdenMichal RaškaV týdnu 29. 8. - 4. 9. se naši muži nejprve představí na půdě Kvítkovic a následně v sobotu na Stovkách proti rezervě Slovácka. Dorost čekají zápasy v Třinci, zatímco rezervu dorostu v Příboře. Nejstarší žáci se nejprve utkají doma se Zlínem a posléze Hodonínem. Mladší zavítají na půdu Baníku Ostrava. Rezervy žáků čeká domácí zápas s Bohumínem a následně zajedou do Staré Bělé. Nejstarší přípravka pokračuje na soustředění v Hutisku, o víkendu ji čeká turnaj. U10 odehraje přípravný zápas ve Staříči.
27.8.Válcovny si z Hranic odvezly prohruHRN - FRM 2:1, 4.kolo | Michal RaškaDlouhá šňůra bez porážky našla svůj konec v Hranicích. Frýdeckomístecké sice poslal do vedení Tomáš Hykel, ale před poločasem srovnal Michal Kuchař. Ve druhé půli padla pouze jedna branka, o kterou se postaral z pokutového kopu Jakub Rolinc. Válcovny tak podlehly Hranicím, stejně jako v letní přípravě, 1:2.
26.8.Ve čtvrtém kole s HranicemiHRN - FRM 2:1, 4.kolo | Michal RaškaMoravskoslezská fotbalová liga je v plném proudu a Válcovny ve čtvrtém kole zavítají do Hranic. S tímto celkem se Lipina utkala v přípravě, ovšem na Stovkách podlehla poměrem 1:2. Aktuálně se Frýdek-Místek nachází na čtvrtém místě, zatímco Hranice se krčí na dně tabulky. Úvodní výkop je naplánován na sobotu od 16:30 hod.
23.8.Přehled zápasů - 34. týdenMichal RaškaV týdnu 22. 8. - 28. 8. zavítají naši muži do Hranic. Dorost čeká nabitý týden proti rezervám Sigmy Olomouc a Baníku Ostrava. Béčko dorostu přivítá Český Těšín. Starší žáci se utkají s Brnem, zatímco mladší se nejprve představí na hřišti v Šumperku a o víkendu doma se Vsetínem. Future budou hrát v Lískovci s Krnovem. Nejstarší přípravka bude absolvovat soustředění na Hutisku, zatímco U9 ve Fryčovicích. U10 poměří své síly s Baníkem Ostrava v přípravném zápase.
20.8.V deštivém počasí zůstaly tři body domaFRM - VRC 3:1, 3.kolo | Michal RaškaStejně jako v prvním kole Moravskoslezské fotbalové ligy kdy se Frýdek-Místek představil doma, tak i dnes zkrápěl areál Stovky déšť od samého rána. V pravém anglickém počasí bylo vidět mnoho šancí, ale především čtyři góly, ze kterých hned tři skončily ve svatyni Nového Města na Moravě. Válcovny tak pokračují ve dlouhé šňůře neproher díky vítězství 3:1 a prodírají se na samý vrchol soutěže.
18.8.V sobotu nás čeká VrchovinaFRM - VRC 3:1, 3.kolo | Michal RaškaPouze tři dny po těžkém pohárovém utkání, které Válcovny zvládly, přivítá Frýdek-Místek v domácím zápase Vrchovinu. „Čeká nás velmi houževnatý soupeř, který v pauze změnil trenéra a v prvních dvou kolech neprohrál," řekl k soupeři trenér Robert Pištěk. Úvodní výkop je naplánován na sobotu od 16:30 hod.
17.8.Po dramatickém utkání v Kozlovicích postupujeme!FKK - FRM 2:3, 1.kolo | Michal RaškaO velmi napínavé utkání se postaraly týmy Kozlovic a Frýdku-Místku v 1. kole MOL Cupu. První půle se svěřencům Roberta Pištěka vůbec nepovedla, neboť divizní celek šel do šaten o poločasové přestávce po brankách Galetky a Kaďorka ve vedení 2:0. Ve druhé půli ovšem dodal sílu Lipině krásným gólem Martiník a v nastavení srovnal střelou z přímého kopu Rubý. V prodloužení už se hrálo pouze na jednu bránu, kterou byla ta domácí. Tři minuty před koncem se prosadil zakončením o tyč Tomáš Hykel a poslal Válcovny do 2. kola.
15.8.Ve středu MOL Cup s KozlovicemiFKK - FRM 2:3, 1.kolo | Michal RaškaPoté co Válcovny v předkole MOL Cupu jednoznačně postoupily přes Frenštát pod Radhoštěm, je nyní čeká souboj na půdě divizních Kozlovic. Utkání se mělo původně odvysílat na stanici ČT Sport, ale z neupřesněných důvodů byl tento přenos zrušen. Bezplatný stream ale bude k dispozici na facr.tv. Nutná je ovšem také bezplatná registrace. Úvodní výkop je naplánován na středu 17. 8. od 17:00 hod.
15.8.Přehled zápasů - 33. týdenMichal RaškaV týdnu 15. 8. - 22. 8. se nám v mládeži rozjíždí mistrovské zápasy na všech frontách. Muži se nejprve ve středu utkají v 1. kole MOL Cupu s Kozlovicemi. Následně v sobotu přivítají Vrchovinu. Starší a mladší dorost odcestuje na své zápasy do Holic, kde se utká s HFK. Rezerva dorostu pojede na opačnou stranu do Jablunkova. Starší žáci se představí doma s Vítkovicemi, zatímco mladší pojedou do Opavy. Rezervy žáků čekají zápasy v Bruntálu.
12.8.Lipina odjela z Hlučína s plným počtemHLU - FRM 0:1, 2.kolo | Michal RaškaV páteční podvečer odehráli frýdeckomístečtí muži utkání na půdě Hlučína. Po velmi dobrém výkonu, který okořenil jedinou brankou zápasu Marián Kovařík si Válcovny připisují do tabulky MSFL velmi důležité tři body v úvodu sezóny.
10.8.V pátek se Válcovny představí na půdě HlučínaHLU - FRM 0:1, 2.kolo | Michal RaškaVe 2. kole MSFL zavítá Frýdek-Místek do Hlučína, se kterým se utkal v přípravě. „Čeká nás kvalita v podobě týmu z Hlučína. Tomuto celku chceme vrátit porážku z přípravy a zopakovat velmi dobrý výkon z jara, kdy jsme dokázali zvítězit," řekl k nadcházejícímu utkání Robert Pištěk. Úvodní výkop zápasu je v pátek 12. 8. v 19:00 hod.
8.8.Přehled zápasů - 32. týdenMichal Raška V týdnu 8. 8. - 14. 8. se muži ve 2. kole MSFL představí na půdě Hlučína. Dorost v sobotu odstartuje mistrovskou část sezóny doma se Zlínem, ovšem U17 ještě ve středu odehraje generálku s Krásným Polem. Starší žáky čeká na začátku týdne polský Przemyśl. Nabitý program zakončí zápas s Porubou. U13 také prověří své síly s Przemyślem a následně se v neděli střetne s Bílovcem. U12 čeká pouze utkání s Bílovcem.